PDA

Επιστροφή στο Forum : αναγνωριση φυτου...


prodigy
17-09-06, 19:11
παιδες ξερει κανεισ τι φυτο ειναι αυτο?????οταν το πηρα δεν ρωτησε αλλα το ειχε μεσα σε δισκους.. να το βαλω σε τανγανικα μικρεσ???http://www.greekaquarist.com/vb/attachment.php?attachmentid=4509&stc=1&d=1158513050

Liolios
18-09-06, 19:50
Είναι κάποιο είδος εχινόδορου. Για τις κιχλίδες, να ξέρεις ότι αν δεν τους γουστάρει εκεί που θα το βάλεις, στην καλύτερη περίπτωση θα το βρείς μετατοπισμένο. Αν ριζώσει καλά τότε πολύ πιθανόν να το βρεις σακατεμένο.

prodigy
18-09-06, 21:56
ευχαριστω φιλε....τοτε το αφηνω οπωσ εχει μεσα στουσ δισκουσ πο δεν προκειτε να το πειρεξει κανενασ...μεσα στο ενυδρειο που στρωνω νερο για κιχλιδεσ(μαλλον τανγκανικα) εχω δυο anubia barteri nana τι αλλο μπορω να βαλω???πηγα στον αμαζονιο και μου ειπε μονο ανουμπια τιποτα αλλο ....παραξενο..

klaz
18-09-06, 21:59
αν ψαξεις μεσα στο φορουμ θα βρεις το ποστ που αναφερει''φυτα για δισκους''........

prodigy
18-09-06, 22:11
thanx φιλε αλλα για κιχλιδεσ φυτα ψαχνω....διαβασα τα θεματα αλλα ακομα ψαχνομαι γιατι σε οσα μαγαζια πηγα που ειχαν πολλα και υπεροχα φυτα μου ειπαν μονο ανουμπιες...ενω απο αλλα ατομα εχω ακουσει για αρκετα ακομα φυτα ου την παλευουν με τισ κιχλιδες...κατι ρε παιδια να μπει και λιγο πρασινο...

george
18-09-06, 22:12
Και οι δίσκοι....κιχλίδες είναι !!

Liolios
18-09-06, 23:16
Μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου με καμμιά βαλισνέρια, μπας και...

george
18-09-06, 23:24
Εγώ μέσα σε ενυδρείο με κιχλίδες από Μαλάουι έχω Crinum calamistratum , Crinum thaianum και ανούμπιες.

Τις ανούμπιες τις τσιμπολογάνε...τα άλλα καθόλου !!!