PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηemichromis lifalili και φυτά;


blackghost7
13-09-06, 01:16
Καλως σας βρηκα καθοτι νεος στο forum! θελω να κανω μια ερωτηση γιατι απο οτι καταλαβαινω η εμπειρια σας με το συγκεκριμενο ειδος ειναι μεγαλη.
Πως τα πηγαινουν τα lifalili με τα φυτα? Σας ρωτω γιατι εχω ενα ηδη φυτεμενο ενυδρειο που σε λιγο καιρο θα ειναι αδιασει απο ψαρακια που εχει τωρα.

Takis
13-09-06, 01:40
Με καποια λιγα φυτα που τα εχω, δεν βλεπω να τα πειραζουν.
Δεν ξερω τι θα εκαναν σε ενα πικνοφυτεμενο ενυδρειο, αλλα δεν φανταζομαι να δημιουργησουν προβλημα...

blackghost7
13-09-06, 01:57
Το ενυδρειο ειναι το ακολουθο.Ολα τα ψαρια θα μεταφερθουν σε ενα αλλο εκτος μονο του πλακοστομου αν δεν εχει προβλημα βεβαια με τα lifalili. Τωρα με φυτα που υπαρχουν λετε να υπαρξει προβλημα? (Το λεω γιατι πανω απο ολα προεχει για μενα η "υγεια" των φυτων, παροτι εχω ερωτευτει τρελα τα lifalili!)

Takis
13-09-06, 13:00
Με αυτα τα φυτα, δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τα H. lifalili.

blackghost7
14-09-06, 18:54
και τωρα μια τελευταια ερωτηση και υποσχομαι να μην σας ξαναζαλισω! Ξερει κανενας καποιο καταστημα που υπαρχουν τα lifalili αυτη την περιοδο διαθεσιμα? ( Αναφερομαι κυριως στους πατρινους) :confused:

DimmyF
14-09-06, 19:01
Πιο πάνω λέει ο Τάκης ότι έχει. Δε του στέλνεις ένα pm?

tsdimitrios
14-09-06, 19:03
αν ησουν κατα καβαλα μερια θα σου χαριζα μερικα μικρα που μεγαλωνω. εχω καμια 25αρια και ειναι 3 μηνων και περιπου 1 με 2 cm.
η αποσταση βλεπεις...

blackghost7
14-09-06, 19:31
Δυστυχως η αποσταση ειναι πολυ μεγαλη. Σε ευχαριστω παντως για την προσφορα σου. Δεν ξερω να στελνω pm οποτε αν το δει ο τακης ας μου απαντησει.

Takis
14-09-06, 22:08
Το IGUANA ξερω οτι εχει.
Αν ερθεις απο Πατρα περασε μια βολτα να δεις.
Εχω και εγω να σου δωσω, αλλα ειναι μικρα ακομα.

blackghost7
14-09-06, 22:59
Οταν λες μικρα ποσο εννοεις? Παρολα αυτα θα προτιμουσα αν γινεται ετσι γιατι κ θα τα μεγαλωνα εγω κ θα βγαζα ενα καλο ζευγαρι απο αυτα αργοτερα.

Takis
14-09-06, 23:22
Απο βδομαδα πες ποτε μπορεις να βρεθουμε να σου δωσω μερικα...

blackghost7
14-09-06, 23:28
Ελεγα μηπως μπορουσες το σαββατο μιας κ αυτη τη στιγμη ειμαι αθηνα κ τοτε θα επιστρεψω ναυπακτο.Αλλα δεν πειραζει απο βδομαδα οποτε μπορεις το κανονιζουμε."Εδω" θα ειμαι!

Takis
14-09-06, 23:39
Εχω ενα ζευγαρι και 20 - 30 μικρα μεγεθους 3-4 cm
Εχω εχω δηλαδη....
Σαββατο μου ειναι δυσκολο, αλλα απο βδομαδα θα το κανονισουμε.
Για ΡΜ δεν ειναι δυσκολο να στειλεις.

Κλικ πανω στο ονομα μου,
Επιλεγεις «Αποστολη προσωπικου μηνυματος»
Βαζεις τιτλο
Γραφεις μηνυμα
και πατας «Υποβολη μηνυματος»

Τοσο απλο!!!!