PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιπλέει το μοσχαράκι η δεν επιπλέι


Βενέρης Πέτρος
13-09-06, 17:56
Καλή η καρδιά Μόσχου ακολούθησα αυτή την συνταγή και επί το πλείστον τους ταΐζω με το χέρι μιας και η τροφή δεν επιπλέει:smt069, μήπως κάποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω για να επιπλέει?:confused: ?

Δεν θέλω αν λείψω και στείλω κάποιων να τους ταΐσει να βάλει χέρι η να την πετάξει μέσα και να πέσει σαν τούβλο….:smt118

klaz
13-09-06, 17:59
δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος για να επιπλεει.....αν και οι δισκοι ειναι bottom feeders...αλλα ειναι slow.......very slow.........αρα δεν υπαρχει προβλημα εκτος και αν εχεις και αλλους συγκατοικους στο τανκ.......:rolleyes: :)

Βενέρης Πέτρος
13-09-06, 18:10
Ας μεταφέρουμε όλη την συζήτηση σε αυτό το post έχω 10 ροδόστομα, 10 καρντιναλ, 4 ραμιρέζι, 6 Ψοριδόρας, 6 οτοκυκλους, και προς το παρόν 6 Δίσκους οι οποίοι σύντομα αφού πάρω και την Α/Ο θα γίνουν 12.

Για την συνάρτηση λίτρων και φίλτρου που ανέφερα στο διπλανό Post τι λές??

klaz
13-09-06, 18:15
με τοσους κατοικους η καρδια θα γινει αναρπαστη.........:rolleyes: οσο για τη φιλτρανση ο κανονας λεει πως το φιλτρο πρεπει να μας δινει τουλαχιστο 4 φορες τα λιτρα του ενυδρειου μας........;)

netblues
13-09-06, 18:17
Καπου μεταξυ πλακας εχει χαθει για το τι ενυδρειο μιλαμε..
Αν θες να συζητησουμε για ενα μεγαλο δισκονενυδρειο (με 12 δισκους)
ανοιξε ενα νεο ποστ και ανελυσε τα σχεδια σου.
Οι φανταστικοι moderators μας θα φροντισουν να το ξεκατινιασουν επαρκως..
:D:D

Βενέρης Πέτρος
13-09-06, 18:23
Και στους Δίσκους? γιατί άκουσα ότι θέλουν πιο χαμηλή ροή!

ΜΜΜ! Δηλαδή πρέπει να πάω σε εξωτερικό φίλτρο?

Αν δεν σου κάνει κόπο ρίξε και μια μάτια εδώ γιατί τα έχω ψιλό:smt074 μπερδέψει τα πράγματα

Τι εννοείς με το ότι πιάνουν άλγη?:cool:

http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=12910

Για αυτό το εδώ μιλάω πιο πάνω!