PDA

Επιστροφή στο Forum : Σαν να εστρωσε τι λετε?


Tzo
08-09-06, 16:28
Μετά από πολλές αλλαγές νερού σαν να ξεπράσινισε το ενυδρείο μου. Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες πως ήταν και πως είναι σήμερα. Παρατηρήσεις και σχόλια δεκτά :D:D:D:D:D:D:D

crazyio
08-09-06, 16:38
Καμία σχέση Νίκο ...
συνέχισε τις αλλαγές νερού για καμια εβδομάδα ακόμα και θα δείς το νερό πολύ καλύτερα .......
Άντε να το χαρείς λιγό το ενυδρείο σου... που πάει απο το καλό στο καλύτερο !! :p
Και το Aquascaping είναι καλύτερο απο πριν ....

Tzo
08-09-06, 16:38
Για την περίοδο της "θεραπίας" κράταγα τα φώτα σβηστά. Τώρα ξεκίνησα να ανάβω την μία μονο (35watt) καποιες ώρες την ημέρα...

GODLIGHT
09-09-06, 12:19
καλα καμια σχεση το περιβαλλον πλεον, πολυ καλυτερο. λιγες ακομα πετρουλες μονο αν θες βεβαια.
για τη θολουρα κανε οτι εκανες απο αλλαγες και θα φτιαξει.
το φυτο ειναι αληθινο φανταζομαι :rolleyes:. μηπωσ μπορεισ να μου πεις τι ειναι και που το βρηκες? στην χαλκιδα ? τα λεμε :smt002

Tzo
09-09-06, 12:25
καλα καμια σχεση το περιβαλλον πλεον, πολυ καλυτερο. λιγες ακομα πετρουλες μονο αν θες βεβαια.
για τη θολουρα κανε οτι εκανες απο αλλαγες και θα φτιαξει.
το φυτο ειναι αληθινο φανταζομαι :rolleyes:. μηπωσ μπορεισ να μου πεις τι ειναι και που το βρηκες? στην χαλκιδα ? τα λεμε :smt002

Να είσαι καλα φίλε μου
Ναι η θολούρα οσο παει και φεύγει. Θα κάνω μερικές αλλαγές ακόμα και θα είναι οκ :D:D:D:D:D:D

Το φυτό ναι είναι αληθινό και λέγετε κερατόφυλλο. Μου το δώσανε απο την λέσχη, μπορείς αμα θέλεις να περάσεις να σου δώσω μερικά κλαδέματα έχει φουντώσει για τα καλά:D:D:D:D:D:D

GODLIGHT
12-09-06, 10:52
κερατοφυλλο. καλο μου φαινεται αν δεν υπαρχει προβλημα με τις κιχλιδες χρειαζομαι λιγο. εχω καποιο που εγκυμονει και φανταζομαι θα ειναι οτι πρεπει για να κρυβονται τα νεαρα μικρα. μου αρεσει που σου εκανα σχολιο για περισσοτερες πετρες :rolleyes: , εγω να δει ποσες χρειαζομαι:p :) :) . θυμησε μου λιγο που μπορω να σε βρω :confused: ? στου Γαλανη το καφεκοπτειο? και το ονομα για να σε ζητησω γιατι το εχω ξεχασει :( :( :( :smt021 sorry.

Tzo
12-09-06, 12:46
κερατοφυλλο. καλο μου φαινεται αν δεν υπαρχει προβλημα με τις κιχλιδες χρειαζομαι λιγο. εχω καποιο που εγκυμονει και φανταζομαι θα ειναι οτι πρεπει για να κρυβονται τα νεαρα μικρα. μου αρεσει που σου εκανα σχολιο για περισσοτερες πετρες :rolleyes: , εγω να δει ποσες χρειαζομαι:p :) :) . θυμησε μου λιγο που μπορω να σε βρω :confused: ? στου Γαλανη το καφεκοπτειο? και το ονομα για να σε ζητησω γιατι το εχω ξεχασει :( :( :( :smt021 sorry.

Ναι στου Γαλάνη και ζήτα τον Νικο
Κανένα πρόβλημα με τις κιχλίδες (μονο στο γκαντεμη τον crazyio:smt074:smt074:smt074 το φάγανε :smt042:smt042:smt042:smt042:smt042:smt042) κατα τα άλλα NO PROB
ασε που τραβάνε και τα NO3 σαν τρελά

Και για πέτρες κάτι θα κάνουμε και για εσένα ;););)

Ελα να τα πουμε και απο κοντα

crazyio
13-09-06, 01:06
(μονο στο γκαντεμη τον crazyio:smt074:smt074:smt074 το φάγανε :smt042:smt042:smt042:smt042:smt042:smt042)


zw zw zw zw zw zw zw zw zw :smt084 :smt084 :smt084 :smt084 :smt065 :D

GODLIGHT
13-09-06, 10:55
μην νομιζεις και εγω ειχα βαλει ανουμπια και σε λιγοτερο απο εβδομαδα ειχαν μεινει μονο κατι κομμενα φυλλα και τα κοτσανια. τελικα τα πηρα :smt118 :smt118 :smt118 :smt118 και τα εβγαλα. ειμαι χωρις φυτα μεσα και μου αρεσε το κερατοφυλλο. μηπως χρειαζεται ειδικο υποστρωμα η μπορω να το δεσω στις πετρες η χωστω στην αμμο? θα περασω καποια στιγμη αλλα λογο δουλειας και το οτι πηγαινω και Αθηνα συχνα δεν προλαβαινω ουτε καποιες πετρες να προσθεσω στο ενυδρειο. τισ οποιες τισ χρειαζεται επειγοντος για κρυψωνες.

Tzo
13-09-06, 12:54
μην νομιζεις και εγω ειχα βαλει ανουμπια και σε λιγοτερο απο εβδομαδα ειχαν μεινει μονο κατι κομμενα φυλλα και τα κοτσανια. τελικα τα πηρα :smt118 :smt118 :smt118 :smt118 και τα εβγαλα. ειμαι χωρις φυτα μεσα και μου αρεσε το κερατοφυλλο. μηπως χρειαζεται ειδικο υποστρωμα η μπορω να το δεσω στις πετρες η χωστω στην αμμο? θα περασω καποια στιγμη αλλα λογο δουλειας και το οτι πηγαινω και Αθηνα συχνα δεν προλαβαινω ουτε καποιες πετρες να προσθεσω στο ενυδρειο. τισ οποιες τισ χρειαζεται επειγοντος για κρυψωνες.

Ουτε υποστωμα θελει ουτε τπτ. Εγω το έχω πιάσει ανάμεσα σε 2 πέτρες. Δεν το πειράζουνε και τα ψάρια και είναι ολα οκ:smt082:smt082:smt082

Οποτε θες αρκεί αν τηλ πρωτα

Σήμερα πήρα και μία 24v αντλία για να κάνω πίο εύκολη την αλλαγή του νερού. Είχα μια εξωτερική πλαστική αλλα ξεκίνησε να χάνει νερά :(:(:(:(:(