PDA

Επιστροφή στο Forum : Jarvis


aristsats
15-07-06, 15:58
Γεια σας παιδια,
να σας γνωρισω τον JARVIS ή ZIZOU(δεν ξερω ακομα το ψαχνω το ονομα)
εχει πλακα-+9-+9+-8+-8

soza
15-07-06, 17:12
Γλυκουλης ειναι...
Το ζιζου κατι μου κανει...:rolleyes:

aristsats
15-07-06, 17:19
1 ψηφος για zizoy.εληφθη;)

halvas69
15-07-06, 20:06
Aχ καρδιά μου :smt049 Κόκερ ξανθούλι.
Τα αγαπημένα μου σκυλιά, 3 είχα.
Δείξτου αγάπη και στοργή και θα σε ανταμείψει.
Καλό το Ζιζού, χαριτωμένο

ΥΓ με έπιασε το γυναικείο μου :roll:

melitropos
15-07-06, 20:45
σαν πρωην ζουζουνιδιο το Ζιζου ....δαγκωτο!!!!:rolleyes:


:smt060

αν μπορεις να το φερεις στο συλλογο να παιξω?!μου αρεσουν αλλα δεν θελουν εδω στο σπιτι....

Mariel
15-07-06, 21:55
κουκλακι ειναι,να σου ζησει :D :D !!!!σαν φαν του ζιζου,αλλη μια ψηφος γι'αυτο ;)

aristsats
16-07-06, 03:14
hello παιδες,sorry ημουνα σε ενα γαμο και δεν σας απαντησα.Μαλλον το jarvis δεν το πιασατε,και σας παραθετω photo.Ειναι μικρουλης ακομα για να βγει εξω,ποσο μαλλον να φτασει κορυδαλο.Κατσε να ερθω εγω πρωτα(τοσο καιρο το λεω!!!).


ΥΓ1...Tα ψαρια μου δεν τα εχω εγκαταλειψει,μη φοβαστε:D
ΥΓ1...Τζινια σου αρεσει?σε ευχαριστω για ολα,πρεπει να μιλησουμε!!!!

halvas69
16-07-06, 09:43
Hello,
1. Για το Jarvis ειλικρινά, εγώ τουλάχιστον, δεν το έπιασα.
2. Δεν κατάλαβα ούτε γιατί αναφέρεις εγκατάλειψη ψαριών.
3. Την Mariel την λένε Μάριελ και την Sonia, Σόνια :)

ΥΓ Με έκανες σαλάτα πρωινιάτικα :eek: χα,χα,χα.

γαυρος
16-07-06, 10:39
ΥΓ1...Τζ*** σου αρεσει?σε ευχαριστω για ολα,πρεπει να μιλησουμε!!!!

τα κοπανησαμε στο γαμο μαλλον ε? :smt030

soza
16-07-06, 10:41
Κατι σαν μπλεξαμε τα 'μπουτια' μας μου κανει..για να μην πω τι αλλο εχουμε μπλεξει..+-3
Εγω παντως..... no Τζινια.. :smt003

aristsats
16-07-06, 13:32
Καλημερα(ενα κααφεε):smt108

1...http://www.youtube.com/watch?v=z6rvn6Zlq4s&search=pulp (αν δεν το καταλαβεται και τωρα,παει να πει οτι ακουτε Βισση)
2...επειδη θα με απασχολει πολλες ωρες η φατσουλα
3...ξερει αυτη(περιμενα να μπει να σας αποστωμωσει).Μαλλον δεν το εχει δει ακομα
4...οπως καθε μεσος Ελληνας,οταν πιω,ειμαι πιο σωστος,πιο οκ,με καλυτερη μνημη,οδηγαω καλυτερα.....................:D:D:D

halvas69
16-07-06, 14:12
Τώρα καταλάβαμε δηλαδή ? :rolleyes:
Δεν ακούω την κυρά Άννα και δεν βγάζω πάλι νόημα με το τι σχέση έχει ο τραγουδιστής των Pulp (Jarvis) με το όνομα του σκύλου.
Δεν μπορώ να μπω στο μυαλό σου, explain please.
Σίγουρα θες καφέ και κόψιμο της μπύρας για 2 εβδομάδες.
ΥΓ Πάλι με σαλατοποίησες, από το κακό στο χειρότερο πάμε. ;)

Blanch
16-07-06, 14:22
Δε μάθαμε και ποια είναι η Τζίνια... :smt102

soza
16-07-06, 14:24
Δε μάθαμε και ποια είναι η Τζίνια... :smt102

Καλα τα λες βρε φιλεναδα...
Μπας και την ξερουμε ομως :confused:

Blanch
16-07-06, 14:29
Είναι μικρός ο κόσμος... :rolleyes:

Mariel
16-07-06, 14:42
τι μου θυμισατε τωρα....:smt035

aristsats
16-07-06, 15:07
Μοδερατοτα συγχωρεσε με για τα κεφαλαια,απαιτειται!!!
Ο JARVIS ;)COCKER;) ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΤΩΝ PULP:smt075
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ COCKER KAI ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΩ JARVIS;)
(H ΖΙΖΟΥ)
ΟΚ?
Η τζινια(ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ) ειναi μελος του GAB,και κατοχος ενος κοκερ σπανιελ 12 ετων.Μου δινει συμβουλες καθημερινα,και μου λυνει ολες τις αποριες μεσω pm.

filoxenos
16-07-06, 15:49
Κάτω από τη βάση στο μάθημα της.... ιστορίας! :cool:

aristsats
16-07-06, 17:16
sorry,περιμενα να το γνωριζετε3858

3859!
καλο το ζιζου(και επικαιρο) αλλα μου κανει λιγο αδελφιστικο:smt107

Mariel
16-07-06, 17:22
αν δε σ'αρεσει τοτε πες τον τζαρβις,και τα δυο μια χαρα ειναι ;)

οκ,μας ελυσες και τις αποριες +-3

Υ.Γ.πολλη ζεστη βρε παιδι μου σημερα, παω κατευθειαν να μου ριξω λιγο αλατι μπας και συνελθω....+-3

aristsats
16-07-06, 17:47
ναι οντως,
καλο μπανακι mariel,θα τα πουμε:smt039

filoxenos
16-07-06, 19:02
...................
(innocence....)

γαυρος
16-07-06, 19:52
Η τζινια(ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ) ειναi μελος του GAB,.Μου δινει συμβουλες καθημερινα,και μου λυνει ολες τις αποριες μεσω pm.
μηπως εννοεις ηταν?? :smt069
και πιεμ ? πως γινεται να παιρνεις πιεμ απο καποιον που δεν υπαρχει? :smt082
αυτο με τις αποριες να το προσεξεις παντως...:smt118
τη λυση εννοω...:smt069


προσοχη στο πολυ αλατι μαριελ...ανεβαζει την πιεση !!! zw

halvas69
16-07-06, 20:19
A, έτσι πες.

Η Καρπίδα Τζίνια έχει πάψει να συμμετέχει στο GAB για γνωστούς λόγους και το τελευταίο μύνημα της είναι στις 14-12-05.
Αν έχετε επαφή μέσω ΡΜ τότε κράτα το σε αυτό το επίπεδο,κακώς το αναφέρεις, την έδωσες στεγνά και σε τελική καθώς τα κρατάτε για την πάρτη σας και όχι με όποιον άλλον θα μπορούσε να τα χρειαστεί τότε τι μας το ανακοινώνεις ?
Forum-No Forum αποκτήσαμε ή Dating Club και το ρίξαμε στην μυστική επαφή με ΡΜ ?
Πράγμα βέβαια που από την άλλη με κάνει χαρούμενο γιατί μπορεί να έφυγε αλλά μας παρακολουθεί.
Ε όσο και να το κάνεις το GAB δεν παύει να μοιράζει γνώσεις ακόμα και όταν ανακαλύπτουν την αλήθεια μετά....αργότερα. ;)

Και εμένα το τελευταίο μου Κόκερ το λέγανε Bruno, αλλά δεν έβαλα φώτο από στάδιο ή του ιδίου του Bruno Zauli όταν αποφάσισα να το βαφτίσω.
Ή έστω να το πάω συνειρμικά ανάλογα την φαντασία του καθένα με ατάκες τύπου τεστ.
You don't know Bruno ? OMG ?

http://siracusasport.iitalia.com/zauli.jpg

Επίσης ΔΕΝ συγχωρώ το υφάκι.
Το ρίξα στην πλακίτσα από την αρχή όπως και εσύ, τώρα αν μου το γυρνάς στο ξινό, σόρρυ δεν θα πάρω........you are blacklisted.
Tην επόμενη φορά θα σε κλαίνε οι ρέγγες, έχε χάρη που δεν μου έστριψε η βίδα.

Και κάτι τελευταίο για να στα πω έξω από τα δόντια.
Δεν είναι κανένας ηλίθιος από όσους έγραψαν παραπάνω.
Μπέρδεψες τις βούρτσες και πήγες να την βγάλεις λάδι αλλά σε πήραν στο ψιλό και εσύ ή δεν πήρες πρέφα ή είσαι Wannabe-artist και αποφάσισες να παίξεις τον ρόλο της "πάπιας" σε παιδικό θίασο με ενυδρεία.
ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΥΦΑΚΙ ?

ΥΓ Kets, γέμισε η database.........σβύσε κανά νεκρό χρήστη :)
YΓ 2 ......τώρα το είδα το (περιμενα να μπει να σας αποστωμωσει) οπότε ή έχεις πρόβλημα με τα Ελληνικά σου και γενικά τον τρόπο έκφρασης ή είσαι εριστικότατος.

filoxenos
16-07-06, 20:25
Μήπως... υπερ-βάλουμε..?
Ισως, αν αποφεύγαμε όλοι μας από κάτι τις... Μήπως θάταν καλύτερα..? :(

halvas69
16-07-06, 20:59
War mode on.

Δεν πας να κάνει και εσύ 2 τούμπες Ντίνο.
Το μύνημα σου μόνο κατευναστικό δεν ήταν, το τι με θίγει και πόσο δεν θα το μετρήσει ο "τελευταίος πιλότος".
Τα είπαμε σε ΡΜ αλλά δεν με σέβεσαι.
Όχι Ντίνο δεν γίνονται όλα ανάλογα με το ποσοστό γκλάβας που έχουμε, υπάρχουν και οι επιπτώσεις ακόμα για τους "Πιλότους".
Τα έκανες σαλάτα στον σύλλογο τα ίδια πας να κάνει και εδώ, σε ευχαριστώ δεν θα πάρουμε.
Πάλι καλά δηλαδή που έμαθα ότι δεν πας πιά στις συγκεντρώσεις ηρέμησαν τα κεφάλια του εκεί από τις "Πιλοτιές" και από τα γέλια.
Ελπίζω να σταματήσεις εδώ και να μην γίνει του "1ου Παιδικού Φεστιβάλ Κορυδαλλού" εδώ μέσα.

Και ένα ρητό: Η ζωή είναι ένα αεροπλάνο και ο τελευταίος **** νομίζει ότι είναι ο καλύτερος ΠΙΛΟΤΟΣ.
Δεν το είπε ο κομφούκιος :p

filoxenos
16-07-06, 21:08
Το μόνο που έκανα, ήταν να γράψω κάτι "πυροσβεστικό"... γιατί θεώρησα ότι δεν χρειάζονται όλα αυτά. Κάνουν κακό στο φόρουμ. Και το GAB πιστεύω ότι είναι πολύ χρήσιμο και πρέπει να λειτουργεί. Σωστά. Χωρίς τέτοια...
...............
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μένος εναντίον μου...
Συνεχώς - μα συνεχώς! - παρεξηγούνται αυτά που γράφω και εκφράζω...
Γιατί?
Από που έβγαλες Γιώργο το συμπέρασμα ότι δεν σε σέβομαι..? :confused:
Γιατί μου επιτίθεσαι με αυτά τα λόγια..?
Αντιλαμβάνεσαι πως με κάνεις να νοιώθω, κυριολεκτικά χωρίς να υπάρχει λόγος..?
Γιατί?
................. :confused:
................. :(

γαυρος
16-07-06, 21:16
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μένος εναντίον μου...
Συνεχώς - μα συνεχώς! - παρεξηγούνται αυτά που γράφω και εκφράζω...
Γιατί?


συμπτωση επαναλαμβανομενη - παυει να ειναι συμπτωση !!!
σοφον το σαφες...
σοφος ο λαος μας...
σοφες οι λαικες ρησσεις...

Mariel
16-07-06, 22:04
δε θα σχολιασω τα προηγουμενα,αν και η αληθεια ειναι οτι κι εμενα μου φανηκαν ολα λιγο "καπως"...

του στυλ οταν μιλας με τη τζινια μεσω πμ τι το αναφερεις εδω στο φορουμ??χωρις καν να εξηγησεις???επρεπε εμεις να μυρισουμε τα νυχια μας ποια τζινια σου δινει συμβουλες και τη χιλιοευχαριστεις?αν ηθελες να πεις κατι ας το ελεγες στην ιδια μεσω πμ(οπως εξαλλου συνηθιζετε)ασε που νομιζω οτι οπως λεει κι ο γιωργος θα'χει φριξει που την καρφωσες(μηπως αλλος ενας τροπος στρατολογησης νεων μελων??)

george
16-07-06, 22:38
Εγώ το λέω εδώ και καιρό ότι πρέπει να γίνει κάποιο ξεκαθάρισμα εδώ μέσα αλλά μερικοί μετριοπαθείς το αναβάλλουν συνέχεια !

Blanch
16-07-06, 23:12
O aristsats δεν ήξερε...:smt092

george
16-07-06, 23:27
Δεν κατηγορώ τον aristsats αλλά μιλάω για τις πρακτικές διαφόρων εδώ μέσα !!

aristsats
17-07-06, 01:34
Παιδια,με συγχωρειτε για οποια παρεξηγηση.Δεν καμμια απολυτως διαθεση προσβαλω κανεναν για τις μουσικες του γνωσεις.Γενικα ο γραπτος λογος για τετοια θεματα ειναι λιγο δυσκολος,οσα smiles και να βαλουμε(και στα sms τα ιδια τραβαω και χωρις smiles).Απλα τους pulp τους θεωρω δεδομενους για το ελληνικο κοινο,περιμενα να γελαγαμε με την επιλογη του ονοματος!!!!!Επιασα ενα μικρο εκνευρισμο προς στιγμη αλλα θεωρησα οτι ειναι η ιδεα μου!Για τη Τζινια,ενα ευχαριστω ειπα αφου μεσω του forum εμαθε οτι ψαχνω πληροφοριες για σκυλους,ειδικα για τα κοκερ(δεν ηξερα οτι ειναι ανενεργη,και ηθελα να την ευχαριστησω κατα καποιο τροπο δημοσια).
Θελω να απαντησω(χωρις κακια)και στα υπολοιπα αλλα απο οτι βλεπω τα σβησατε
Anyway,ελπιζω να με καταλαβετε και να με συγχωρεσετε για οποιο υφακι μπορει να μου ξεφυγε:confused:

1)Σε ευχαριστω filoxene,το ονομα σου επιβεβαιωνεται
2)δεν σας απεφευγα τοση ωρα,απλα ελειπα

aristsats
17-07-06, 02:00
οκ,δεν τα σβησατε,ειναι στη πρωτη σελιδα.Τωρα το ειδα που ηρεμησα λιγο.Τι ειναι η κοπελα βρε παιδια,πρακτορας και κανετε ετσι?Δεν θελω να το συνεχισω γιατι δεν ξερω τι εχει συμβει!!!!
friends????

halvas69
17-07-06, 02:41
War Mode condition yellow

Aristsats ok, αν και.........άστο καλύτερα να πάει στην ευχή.

Φιλόξενε, είσαι για φάπες.
Στο είπα σε ΡΜ ότι δεν είναι κατευναστική η αντίδραση σου και εσύ επέμεινες να την έχεις ποσταρισμένη.
Σαν να μην φτάνει αυτό βλέπω και την επικρότηση του Aristsats, έβαλα διπλό turbo και νιτρομπούκαλο.
Το ρόλο σου καλά τον έπαιξες πάλι.
Αν εσύ αυτό το εννοείς συνενόηση η καυτευνασμό η σεβασμό....χαιρέτα μας τον πλάτανο και μην κάνεις το κορόιδο.

Άστο καλό μακρυά και αγαπημένοι κύριε ανακατώστρα.

filoxenos
17-07-06, 10:09
Ο καθ' ένας από εμάς, εκτίθεται σε δημόσια κριτική, ποστάροντας σε ένα φόρουμ...

- Για τα πιστεύω του...
- Για το ύφος του...
- Για τον τρόπο του...
- Για τις προθέσεις του...
- Για το επίπεδό του...

Το κακό είναι ότι μερικές φορές, μια συζήτηση μπορεί να παρασύρει τους συμμετέχοντες σε θέσεις που κάτω από άλλες συνθηκες θα εκφραζόντουσαν διαφορετικά.
Το ακόμη χειρότερο είναι ότι από τέτοιες περιπτώσεις, μπορεί να παρασυρθεί και η γενικότερη εικόνα του χώρου που διεξάγεται αυτό, με αποτέλεσμα λάθος εντυπώσεις... και διάφορες απώλειες... Και όταν ο χώρος αυτός είναι χώρος που έχει προσφέρει πολλά και θα προσφέρει ακόμα περισσότερα, ε, τότε είναι απλά κρίμα. Και καλό είναι να αποφεύγονται όλα όσα θα μπορούσαν να τον βλάψουν.

Ολοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να έχουν σε ψηλό σημείο στη λίστα προτεραιοτήτων τους, την προστασία του χώρου που τους φιλοξενεί και τους δίνει το δικαίωμα να επικοινωνούν και να εκφράζονται, υποστηρίζοντας το κοινό τους χόμπι. Και να είναι προτρεπτικοί για την ίδια πρακτική και προς τους άλλους, όταν δουν ότι για κάποιο λόγο ξέφυγαν - εφ' όσον υπάρχουν καλές προθέσεις.

Αυτές είναι οι θέσεις μου και κλείνει εδώ το θέμα για μένα, χωρίς να απαντήσω σε οτιδήποτε άλλο, παραβλέποντας πράγματα που δεν θα έπρεπε να είχαν λεχθεί.

Juan
17-07-06, 11:15
....
καλο το ζιζου(και επικαιρο) αλλα μου κανει λιγο αδελφιστικο:smt107
Για το "Χατζηπαναγής" τι λές ; :D
δεν είναι αδερφίστικο, είναι ποδοσφαιρικό, παραπέμπει σε κάτι τριχωτό και είναι το όνομα του "Μάγου της μπάλας" !

Τελευταία μου αρέσουν τα απλά Ελληνικά ονόματα στους σκύλους.... πχ. Φόντας, Λάκης, .....
Αν δεν σου έρχεται, άστο να διαλέξει μόνο του, το όνομα :D
Κάτι από την συμπεριφορά του ή από τις συνήθειες θα στο μαρτυρήσουν.

Πολύ όμορφος ο καινούργιος σου φίλος, σου εύχομαι να περάσετε καλά, παρέα ! :smt056 .....και να τον αγαπάς όπως αυτός !

Mariel
17-07-06, 11:23
αν δεν ξερεις τι ακριβως εχει προηγηθει του τελευταιου μηνυματος της λιγο δυσκολο να καταλαβεις τι εννοουμε...οπως ειπε κι ο γιωργος ηταν το δεκεμβριο(περιοδος εξεταστικης κι εγω ετρωγα το χρονο μου για ν'απανταω στις ηλιθιοτητες του καθενος)κι απο τοτε οχι μονο εφυγε απο το συλλογο αλλα και απο το γκαμπ(παλι με επεισοδιακο και οχι πολυ ηρεμο τροπο και μετα απο κατηγοριες προς εμενα)....κι αυτα που λεμε για κατασκοπους κτλ εχουμε λογο που τα λεμε,πιστεψε μας...

anyway,κι εγω απαντησα λιγο αποτομα πριν γιατι αυτο το ονομα μου αναβει λαμπακι μολις το ακουω,και,ε,δεν κρατηθηκα...σορυ για το αποτομο του μηνυματος,επρεπε να συγκρατηθω....

ahar
17-07-06, 15:40
Το θεμα κλειδώνει εδω... αντε... το μαμήσατε παλι...
Κυριές και κυριοι....απο και τις 2 πλευρες...
Πριν ορμηξετε με τα μουτρα στο χυλο αλλη φορα , ρωτηστε και δυο πραγματα πρωτα....Πριν αρχισετε τις παρεξηγήσεις

αϊντε


Αλέξανδρος