PDA

Επιστροφή στο Forum : Σαλιγκαρια...ελεος!


CC-Gio
04-07-06, 17:19
Υπαρχει καποιος τροπος να αντιμετωπισω τα σαλιγκαρια που μου παρουσιαστηκαν μετα απο τοποθετηση αληθινου φυτου?

Δεν μπορω να καθομαι και να τα μαζευω μεσα απο το ενυδρειο(να χωνω τη χερουκλα μου μεσα και να τα κανω ολα χαλια)

filoxenos
04-07-06, 17:32
Μου φαίνεται τα θέλεις όλα στο... πιάτο! :smt021

Κάνε και καμιά αναζήτηση μέσα στο φόρουμ, διάβασε λίγο περισσότερο για τα θέματα που σε απασχολούν. Ο όγκος των πληροφοριών που υπάρχει ήδη μέσα στο GAB είναι τεράστιος και μαζί με αυτά που αναζητάς, θα βρεις και πολλά ακόμα ενδιαφέροντα και χρήσιμα για την πορεία σου στο χόμπι.

Καλό +-4 .... ;)

deMetrIs
04-07-06, 17:34
τι σαλιγκαρια ειναι ?
αν ειναι απο αυτα που δεν δημιουργουν προβλημα στα φυτα δεν ειναι αναγκη να τα βγαλεις....
αλλα αν και παλι θελεις να τα βγαλεις βαζεις 1 καματι αγκουρι μεσα στο ενυδρειο αναμεσα σε δυο πιατακια του καφε οταν κλεισουν τα φωτα και μετα απο 2-3 ωρες το αφερεις και βγαζεις τα πλιστα ...

nendosstelios
04-07-06, 17:38
τα Σαλιγκαρια δεν ειναι επικινδινα για τα ψαρια
φιαξε μια παγιδα για να τα πιασησ
κοιτα την σελιδα του τσαμη

klime
04-07-06, 18:32
Επίσης αν βαριέσαι να τα κάνεις ολα αυτά αλλα έχεις ένα μικρό ποσό των 4Ε να δώσεις πανε πάρε μια παγίδα έτοιμη...

CC-Gio
06-07-06, 12:33
Επίσης αν βαριέσαι να τα κάνεις ολα αυτά αλλα έχεις ένα μικρό ποσό των 4Ε να δώσεις πανε πάρε μια παγίδα έτοιμη...

Ειναι μια καλη λυση! Πιστευω να ειναι και αποτελεσματικη!;)