PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζετε Java Moss στον Συλλογο.


andreasp
25-06-06, 20:53
Ειχα πει οτι αν ξηλωνα την Java Moss θα την χαριζα στον Συλλογο, μια που εχει μπολικα ενυδρεια σε φάση στησίματος.
Σημερα εκανα καποιες εργασιες στο ενυδρειο.
Εβγαλα ολη την java moss, εφτιαξα μια σκουπα βυθου στο μπαμ, και καθαρισα τον βυθο.
Δεν μπορω να περιγραψω τι βγηκε απο εκει κατω!
Αφου πηγα και επλυνα το στομα μου με Hexalen μετα το ρουφηγμα! :)
Ξηλωσα το 90% απο την Java Moss (ενα σακουλακι sanitas full και σχετικα στουμπηγμενο, και μια ιδεα απο riccia).
Εριξα το λιπασμα μου, χαμηλωσα λιγο το CO2 μια που λιγοστεψαν τα φυτα, και ξαναειδα τα ψάρια μου!!!
Καποια απο αυτα ειχα μπορω να πω και μηνες να τα δω.

Τι θελω τωρα...
Επειδη το Σαββατο μαλλον δεν θα μπορεσω να ερθω στην συνάντηση, υπαρχει καποιος απο Ν.Ηρακλειο να βρεθούμε να του την δώσω το συντομότερο?
Να την βάλω σε κουβα με νερό? ή φτάνει μέσα στο Sanitas?
Liolios?????

klaz
25-06-06, 21:19
Να την βάλω σε κουβα με νερό? ή φτάνει μέσα στο Sanitas?
Liolios?????κουβας,δεν χρειαζεται..(ουτε και διαφημησεις..:D:D)βαλτα στο σακουλακι αρκει να παραμεινει υγρη.......:p:p

filoxenos
26-06-06, 00:14
...Αφου πηγα και επλυνα το στομα μου με Hexalen μετα το ρουφηγμα!...
Προς Θεού, μην ρουφάς με το στόμα για την αναρρόφηση! Δεν υπάρχει κανείς λόγος... και μπορεί (κάτω από πολύ ειδικές συνθήκες) να σε βλάψει αυτό...
Υπάρχει ο απλός και εύκολος τρόπος να γεμίζεις το λάστιχο από τη βρύση (κρατώντας με το δάκτυλο κλειστή τη μία μεριά) και αφού βάλεις την άλλη μέσα στο ενυδρείο, κατευθύνεις την κλειστή στον κουβά ή στη λεκάνη και αφήνεις την τρύπα ελεύθερη... και το νερό αρχίζει να τρέχει... ;)

Liolios
27-06-06, 10:09
Η java είναι ήδη στο σύλλογο. Ευχαριστούμε πολύ Ανδρέα!

andreasp
27-06-06, 10:37
Η java είναι ήδη στο σύλλογο. Ευχαριστούμε πολύ Ανδρέα!

Δεν κάνει τίποτα.... :)
Ελπίζω να εφτασε για αυτο που θέλετε να φτιάξετε!