PDA

Επιστροφή στο Forum : ενυδρειο με δισκους


nendosstelios
17-06-06, 10:26
Αποφάσισα τελικά να στείλω και μια φωτογραφεία από το ενυδρείο μου που φιλοξενεί δυσκους
Είναι ένα ενυδρείο ιδιοκατασκευη 83χ60χ60=290 λιτρα
λαμπεσ 4 φθοριου αρκαντια
διααφορα ζουμακια για τα φυτα
εξωτερικο φιλτρο
νερο απο α/o
6.5 ph
5 kh
6gh

klaz
17-06-06, 10:32
καλως ηρθες ,και μπραβο για το ενυδρειο σου:smt038.η προταση μου,θα ηταν να εβαζες για φοντο πισω μαυρη αφισα,για να εχεις περισσοτερο βαθος,και να τονιζονται καλυτερα τα φυτα σου.τωρα αν θελεις φραψε περισσοτερες λεπτομερειες για το ενυδρειο σου,τον εξοπλισμο του,τα υπολοιπα ψαρια σου κλπ,για να εχουμε καλυτερη γενικη αποψη....και παλι καλως ηρθες....+-8

nendosstelios
17-06-06, 10:49
Αλλαγη Φοντου Θα Γινει Αυριο
Τα Υπολοιπα Ψαρια Ειναι 12 Νεον 10αρλεκινοι
2 Δυσκοι 6 Γατοψαρα 2 Οτοκυκλοι

klaz
17-06-06, 11:03
οκ.να σε δουμε και με την ευκαιρια και σε καμμια συναντηση...μιση ωριτσα αποσταση εισαι,και εχεις να μαθεις και να ακουσεις πολλα απο συναδελφους εδω......:p:p:p:p

mikele
18-06-06, 17:10
καλη αρχη και καλως ορισες στη ψαρο/δισκοπαρεα ποσο καιρο λειτουργει το ενυδρειο σου με το στρωσιμο και ποσο καιρο εχεις τα ψαρακια...σκεφτεσαι να βαλεις καναδυο ακομα???μην ειναι μονα τους......φτιαξε ενα μικρο κοπαδακι.....καλη συνεχεια...

accnt
19-06-06, 07:33
Μπράβο ωραίο ενυδρείο. Εμένα δεν μου αρέσει που φαίνεται ο σωλήνας, αλλά ίσως τα φυτά τον κρύψουν εν καιρώ. Καλή συνέχεια!

PascM
19-06-06, 10:50
Ωραίο το ενυδρείο σου, μια πρόταση όμως επειδή τα νεον δεν αντέχουν (είναι το άνω όριό τους) στις θερμοκρασίες που κρατάμε τους δίσκους θα πρότεινα να τα αντικαταστήσεις με π.χ. καρδινάλιους!

nendosstelios
19-06-06, 13:44
οκ.να σε δουμε και με την ευκαιρια και σε καμμια συναντηση...μιση ωριτσα αποσταση εισαι,και εχεις να μαθεις και να ακουσεις πολλα απο συναδελφους εδω......:p:p:p:p
ΣΤΗΝ ΕΠΩΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΣΗ ΤΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ .

nendosstelios
19-06-06, 13:46
Ωραίο το ενυδρείο σου, μια πρόταση όμως επειδή τα νεον δεν αντέχουν (είναι το άνω όριό τους) στις θερμοκρασίες που κρατάμε τους δίσκους θα πρότεινα να τα αντικαταστήσεις με π.χ. καρδινάλιους!

5 ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΔΙΝΑΛΙΟΙ

PascM
19-06-06, 13:50
Αν έχεις πάντος να βάλεις κάπου αλλού τα νέον καλό θα τους κάνεις παρά κακό