PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζήτηση Φυτών / Ψαριών για τον Σύλλογο


Tolis
12-06-06, 22:07
Για τα νεοστηθεντα ενυδρεια του Συλλόγου, ζητείται αμεσα αφθονη Java moss, και ότι άλλα κλαδεματα εχετε. Επίσης ζητούνται αμεσα 2 ή 3 ειδη mbuna (Labidochromis caeruleus, και αλλο ενα ή δυο είδη, κατα προτιμηση σε ομαδες των 4-6). Αυτα μπρουν να ερθουν στον χωρο μας αυτην την Τετάρτη και Πέμπτη βραδυ απο τις 19.00 εως τις 22.00, ή σε συνεννόηση εδώ για άλλη ώρα.

Ζητάμε επισης γκρουπ ψαριών για μεγάλο κοινωνικό ενυδρειο (>400 lt). Οσοι εχουν ψαρια για δωσιμο, ή μετα απο αυτο το ποστ αποφασισουν να τα δωρησουν στον Συλλογο ;) , ας γραψουν εδω τι ψαρια εχουν για να δουμε τι συνδυασμους μπορουμε να πετυχουμε. Ειναι επειγον!!

Pritanis
12-06-06, 22:20
Εχω κερατοφυλλο σε μεγαλη ποσοτητα, βαλισνεριες αρκετες,, απο ψαρια εχω γκαπι, ξιφοφορους, πλεκο λεοπαρντ, μπρικαρντι, λελεουπι και rainbow cichlids........ Ολα παραγωγης μου , φρεσκα και χωρις λιπασματα..... ΠΑρε παρε παρε...... Τα στελνω με κτελ οποτε ζητησετε........

GEORGIOS
13-06-06, 16:43
Αυλονακαρες όλα τα μεγέθη όσα θέλετε,ahli μεσαία μεγέθη 6-7 εκ.,lapidochromis yellow από μικρά μόνο 1,5 έως 3,5 εκ.,cyrtocara moorii 7-10 ek. και μόνο ένα demasoni αρσενικό.Αυτά από malawi.Protomelas taeniolatus επίσης 3-4 αρσενικά και θηλυκά.
Ειδοποιήστε με τι θέλετε να σας φέρω.Μενω κοντά και μπορώ μόνο αργά απόγευμα

filoxenos
13-06-06, 17:56
Θα κατεβάσω το Σάββατο (δεν μπορώ νωρίτερα, με τίποτα!):

- Γκάππυς
- Πλάτυς κόκκινα
- 1 Μόλλυ αρσενικό άσπρο
- 1 CAE

και επίσης:

- Κερατόφυλλο
- Java moss
- Cabomba caroliniana
- 1 Cryptocoryne

και ότι άλλο καταφέρω να καθαρίσω από τις "καλλιέργειες" άλγης που έχω στα ενυδρεία μου... ;)

Nrgman
13-06-06, 17:58
Τα θηρία μου χωράνε πουθενά. ?:) :) :)

Giwrgos23
13-06-06, 22:43
AΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ ΚΑΙ JAVA MOSS απο εμενα

Blanch
13-06-06, 23:38
Τα θηρία μου χωράνε πουθενά. ?:) :) :)

Ξαναπές μας εδώ τι ψάρια είναι...:rolleyes:

george
13-06-06, 23:41
Ξαναπές μας εδώ τι ψάρια είναι...:rolleyes:

Σας λέω εγώ :
http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=11979

Tolis
14-06-06, 00:51
@ pritanis: δωκε στο george κερατοφυλλο βαλισνεριες να τα φερει τη κυριακη, αν μπορειτε να βρεθειτε (προς το παρον τα ψαρια που προτεινεις δεν εχουμε ενυδρεια να τα φιλοξενησουμε, μερσι).

@ Georgios: Haps δεν θελουμε, μονο μπουνα - αν τα labido yellow ειναι των 3 ποντων οκ - μικροτερα μαλλον θα τα φανε τα ηδη εγκατεστημενα C. afra. Συνενοιησου τηλεφωνικως με τον Πεταλα.

@ filoxenos: Τα φυτα οκ, τα ψαρια οχι - τα ζωοτοκα θα μπουν σε επομενο μεγαλο ενυδρειο (να τα δεις κι εσυ να τρεχουνε!;) ) και CAE τζιιιζζζζζζ!!

@ Nrgman: Τα θηρια δεν χωρανε.. μερσι.

@ Giwrgos23: Δυστυχως αυριο μουτυχε επαγγελματικο ταξιδι - για Πεμπτη ειμαι οκ, αλλιως για αυριο συννενοησου με τον Πεταλα.

Mitsos
16-06-06, 13:49
Υπαρχουν και 2-3 labido διαθεσιμα που μου μεγαλωσαν 4-5cm αλλα χρειαζομαι βοηθεια γιατι δεν ξερω ποια ειναι αρσενικα και ποια θυληκα :(

Απο κλαδεματα υπαρχουν 2-3 ανουβιες σε καλη κατασταση και κατι σκορπια (θα τα φερω και οποια δεν κανουν ας τα παρουν αλλα μελη)
Υπαρχουν φεγγαροπετρες καμια 30κιλα για τα mbuna
Υπαρχουν πετρες απο θαλασσα για τα mbuna

Ενα rearl gourami.

Μπορω να τα φερω οπου θελετε απο Δευτερα απογευμα και μετα. (θα ειμαι εκτος αθηνας το ΣΚ και μολις ειδα το post)

Fanis
16-06-06, 22:24
υπάρχουν απο μένα acei μικρα.

AFRIKANOFILOS
17-06-06, 01:16
Υπαρχει αφθονη elodea θα φερω τη κυριακη.

melisg
17-06-06, 10:44
Ενας....κουβας απο...χαλικι....χρειαζεται???????
Αν...ναι....να τον φερω το απογευμα???

Tolis
17-06-06, 12:03
Φερτο, μερσι.

eliasfot1
20-06-06, 15:59
Έχω ένα trewavasae αρσενικό 13 cm αν ταιριάζει σε κάποιο από τα ενυδρεία του συλλόγου ευχαρίστως να το φέρω.
Και μια ερώτηση η συνάντηση του Σαββάτου θα γίνει η λόγο τον εκλογών αναβάλλεται ?

melitropos
20-06-06, 16:29
Τολη!!! πες ναι!!!!φοβερος ψαρις!!!

Tolis
20-06-06, 17:13
Θα σε στεναχωρεσω και δεν ειναι στην προθεση μου...
κατα προτιμηση σε ομαδες των 4-6
Στο ενυδρειο malawi που εχουμε, θελουμε αλλο ενα γκρουπ (4-5-6) ατομων (μικρων ει δυνατον) ενος ειδους και κλεισαμε.
Τα ενυδρεια που εχουμε και θα εχουμε στο συλλογο πρεπει (ως συλλογος που κραταει καποια σωστα στανταρ) να τηρουν καποιες πορυποθεσεις. Ενα L. trewassae μονο του μονο κακό θα κανει οσο ομορφο και ναναι.

ΔΕΝ εχουμε εκλογες στην φετεινη Γενικη Συνελευση, οι εκλογες ειναι του χρονου. Οι συναντησεις του Σαββατου συνεχιζονται κανονικα.

melisg
20-06-06, 18:11
ΔΕΝ εχουμε εκλογες στην φετεινη Γενικη Συνελευση, οι εκλογες ειναι του χρονου. Οι συναντησεις του Σαββατου συνεχιζονται κανονικα.


Κοιτα που φαγωθηκαν ολοι για....εκλογες!!!! :smt017

Tolis μπας και θελουν να σου πουν κατι?? :smt034

:) :) :)

Tolis
20-06-06, 18:23
Αν θελουν να μας πουν κατι εχουν ολο το δικαιωμα ειτε στη ΓΣ σε λιγες μερες ειτε στο φορουμ του Συλλογου.
Στο μεταξυ ας μεινουμε εντος θεματος.

eliasfot1
20-06-06, 18:42
Κοιτα που φαγωθηκαν ολοι για....εκλογες!!!! :smt017

Tolis μπας και θελουν να σου πουν κατι?? :smt034

:p :p :p Προς Θεού ρε παιδιά δεν είχα ούτε έχω τέτοια πρόθεση απλά μια λάθος διατύπωση έκανα.
Λυπάμαι Τόλη αλλα δεν είχα προσέξει το αρχικό post