PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά - Αντίστροφη όσμωση και ανταλλακτικά


Giorgos
31-05-06, 11:45
Ειδικά για τα μέλη του Συλλόγου και του GAB, ύστερα από επαφή που έγινε με μαγαζί του εξωτερικού (είχαμε ξανασυνεργαστεί πέρυσι για την ίδια δουλειά), ισχύει για λίγες μέρες η παρακάτω προσφορά για μαζική αγορά συσκευών αντίστροφης όσμωσης και ανταλλακτικών.

Η συσκευή και τα ανταλλακτικά είναι της εταιρείας AQUAPRO.

ΜΟΝΤΕΛΟ: AQUARIOPURE AP3/100S (συσκευή τριών σταδίων).

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ (περιλαμβάνονται στην συσκευασία):
Μεμβράνη TFC FILMTEC ~400 λιτρα/24ωρο
1 προφίλτρο ενεργού άνθρακα
1 sediment filter 5μ

Η αγορά θα γίνει από Ευρωπαϊκή Ένωση. Το ίδιο μοντέλο κυκλοφορεί κανονικά και στην Ελληνική αγορά αλλά σε τιμή τουλάχιστον 80% πιο πάνω αν αγοραστεί μεμονωμένα.


Έχει γίνει ειδική τιμή για τα μέλη μας (Συλλόγου και GAB) η οποία εξαρτάται από το τελικό βάρος του φορτίου, συνεπώς την τελική ποσότητα συσκευών αντίστροφης όσμωσης και ανταλλακτικών.
Παρακάτω θα δώσω ενδεικτικά κάποια παραδείγματα παραγγελίας για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης. Τονίζω ότι οι υπολογισμοί είναι στο περίπου και ότι την τελική τιμή θα μας την επιβεβαιώσει ο άνθρωπος που έχω επικοινωνία αφού καταλήξουμε στην τελική παραγγελία.

- Η τιμή για αγορά μόνο της συσκευής αντίστροφης όσμωσης από 10 μέλη, χωρίς άλλα ανταλλακτικά θα είναι περίπου 90€/άτομο μαζί με ΦΠΑ και έξοδα αποστολής.
- Η τιμή για αγορά συσκευής αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων από 10 μέλη θα είναι περίπου 105-110€/άτομο μαζί με ΦΠΑ και έξοδα αποστολής.
- Η τιμή για αγορά συσκευής αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και έξτρα μεμβράνη από 10 μέλη θα είναι περίπου 145€/άτομο μαζί με ΦΠΑ και έξοδα αποστολής.
- Αν θέλετε μόνο ανταλλακτική μεμβράνη (για όσους αγοράσανε οσμώσεις πέρυσι), να υπολογίζετε περίπου 40€/άτομο.
- Αν θέλετε μόνο ανταλλακτικά προφίλτρα (για όσους αγοράσανε οσμώσεις πέρυσι), να υπολογίζετε περίπου 25€/άτομο.

* Οι υπολογισμοί των τιμών έγινε για την περίπτωση μελών που βρίσκονται στην Αθήνα. Για τα υπόλοιπα μέλη που μένουν εκτός Αθήνας μπορεί να σταλεί είτε μαζικά μέσω ΚΤΕΛ, είτε μεμονωμένα μέσω κούριερ με έξοδα του παραλήπτη.

Η δημοσίευση θα έχει ισχύ μέχρι την Πέμπτη, 15/6/2006. Στην περίπτωση που υπάρχει αυξημένη ζήτηση, μπορεί να δοθεί παράταση λίγων ημερών.
Έως τότε, όποιος ενδιαφέρεται για την παραγγελία μπορεί να εκδηλώσει το ενδιαφέρον του εδώ και θα επικοινωνήσω μαζί σας για τον τρόπο πληρωμής.

Να επισημάνω ότι, για ευνόητους λόγους, η παραγγελία σας θα πρέπει προπληρωθεί μέσω δικού μου τραπεζικού λογαριασμού (σε μετρητά).

klaz
31-05-06, 11:50
επιτελους...1000 χρονια να ζησεις γιωργο...περιμενα αυτη την ανακοινωση αλλα τοσα χρονια.....ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.(κλασσικα πρωτοπωρος!!!!!!)

leonm
31-05-06, 13:02
Mε ενδιαφέρει και μένα αλλά δεν ξέρω ακόμη αν θα πάρω μόνο τη συσκευή ή όλο το πακέτο με ανταλακτικά και μεμβράνη εξτρα.Θα βοηθούσε αν ξέρει κάποιος κάθε πόσο περίπου θέλει αλλαγή(σε ανταλακτικά και μεμβράνη) Προς το παρόν με ενδιαφέρει μόνο για την συμπλήρωση του νερου απο εξάτμιση

Stilatos
31-05-06, 13:24
Μια παραγγελια απο εδω παρακαλω :P

συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων

Giorgos τα λεφτα αμα ειναι στα φερνω στο meeting ;)

Giorgos
31-05-06, 14:33
Θα βοηθούσε αν ξέρει κάποιος κάθε πόσο περίπου θέλει αλλαγή(σε ανταλακτικά και μεμβράνη)
Τα προφίλτρα αλλάζονται κάθε 4000 λίτρα περίπου (πρέπει να υπολογίζεις τον συνολικό όγκο του νερού - δηλαδή το καθαρό/μαλακό μαζί με τα απόνερα).
Η μεμβράνη θέλει αλλαγή όταν μειωθεί είτε η ποιότητα του νερού που φιλτράρει είτε η ροή του "καλού" νερού.

θοδωρης
31-05-06, 20:28
και εγω ενδιαφερομαι.:p:p:p

lasal
01-06-06, 00:01
Και γω είμαι μέσα στην παραγγελία
:rolleyes:
ΥΓ.
Σιγουρα θα παραγγείλει και ο juan μια και θα δεί καθυστερημένα το Pm
:)

dim
01-06-06, 00:32
εγώ θέλω μια μεμβράνη και προφίλτρα.

Liolios
01-06-06, 09:20
Ξέρεις πόσο καιρό την περιμένω τη ρημάδα την Α.Ο. Οπότε μάλλον δε χρειάζεται να σου πω ότι είμαι και εγώ μέσα στην παραγγελία...

Juan
01-06-06, 09:21
ΥΓ.
Σιγουρα θα παραγγείλει και ο juan μια και θα δεί καθυστερημένα το Pm
:)

Ευχαριστώ Γιάννη.
Ναι θέλω και εγώ.
Λέω να πάρω το πλήρες 'πακέτο' των 145€
Αν τώρα παρουσιαστεί κάποια δυσκολία Γιώργο, βάλε με σε όποιο άλλο 'πακέτο' μπορεί να βοηθήσει την ομάδα.(να γίνουμε 10 μέλη - αν κατάλαβα καλά)

george140
01-06-06, 09:47
Κράτα και μένα μέσα για 145 ευρώ.(είχα παραγείλει από τη SeaMe και θα την επιστρέψω ακούς εκεί 130 ευρώ 2 σταδίων για 125 λίτρα τη μέρα!!!) . Θα συννενοηθούμε στην συνάντηση. Παράκληση σε όποιος έχει java moss ας φέρει λίγο.

Giorgos
01-06-06, 09:54
Αν τώρα παρουσιαστεί κάποια δυσκολία Γιώργο, βάλε με σε όποιο άλλο 'πακέτο' μπορεί να βοηθήσει την ομάδα.(να γίνουμε 10 μέλη - αν κατάλαβα καλά) Καμία δυσκολία δεν παρουσιάζεται.
Να ξεκαθαρίσω επίσης ότι ΔΕΝ χρειάζεται να είμαστε 10 άτομα για την παραγγελία (αν και φαίνεται πως θα είμαστε πολύ περισσότεροι). Πολύ απλά, παίρνετε ό,τι θέλετε/χρειάζεστε.

Ας συνοψίσουμε την μέχρι τώρα παραγγελία.
1. klaz: δεν μας είπες συγκεκριμένα για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
2. leonm: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
5. lasal: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.

Θέλω να πω στους ενδιαφερόμενους να γράφουν εδώ τα συγκεκριμένα προϊόντα που τους ενδιαφέρουν για να καταγραφεί η τελική λίστα προϊόντων προς παραγγελία.

klaz
01-06-06, 10:42
λοιπον,εγω και ο θοδωρης θελουμε οτι και ο stilatos.ειμαι κατανοητος πιστευω.!!!!:p

lasal
01-06-06, 11:29
5. lasal: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων. :p

θοδωρης
01-06-06, 13:25
λοιπον,εγω και ο θοδωρης θελουμε οτι και ο stilatos.ειμαι κατανοητος πιστευω.!!!!:p:smt023

Giorgos
01-06-06, 15:43
Οπότε έχουμε:

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: δεν μας είπες τελικά για ποια προϊόντα ενδιαφέρεσαι.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.

Stilatos
01-06-06, 15:54
http://www.aquapro.de/31201.html

και ενα λινκ για να δειτε το προιον ;)

leonm
01-06-06, 22:18
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης+1σετ ανταλλακτικά προφίλτρα

Μάγδα
02-06-06, 10:46
Εγώ θέλω:
1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικά προφίλτρα.

Pritanis
02-06-06, 12:18
εγω εχω μια της roman, μπορω να παρω μονο ανταλλακτικη μεμβρανη;;;; Ξερει κανεις αν θα εχω προβλημα;;;;;

Fonamstel
02-06-06, 12:42
Εγω θέλω ανταλλακτικά. Μια μεμβράνη και ενα σετ φιλτρα

Stilatos
04-06-06, 18:12
ελα να μαζευομαστε οι υπολοιποι για να προχωρηση η παραγγελια :D

Giorgos
05-06-06, 08:29
Συνεχίζουμε λοιπόν:

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.


@ Pritani
Νικόλα, δεν ξέρω αν ταιριάζει. Δεν τους στέλνεις ένα email?

SpyrosK
05-06-06, 17:00
Καλησπέρα Γιώργο,κι εγώ θέλω όλο το set των 145 ευρω.(ή όποια είναι η τελική του τιμή)

Fonamstel
05-06-06, 20:10
@ Pritanis : Αν ο περιοριστής (της ρομαν που έχεις) στην έξοδο της μεμβράνης είναι για 400 l/h κατά 90% ταιριάζει...

=========================

Μια αλλαγή please Giorgos !

Θελω μια συσκευή (~90ευρά) αντί των ανταλλακτικών (μεμβράνης και φίλτρων).

Thanks

Giorgos
06-06-06, 08:08
1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.

profitia
06-06-06, 11:50
Θέλω κι εγώ
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.

Giwrgos23
06-06-06, 16:09
κ.Πεταλman για να δουμε θα παρω το πακετο των 145 ευρο τωρα που ειμαστε ποιο πολλοι θα πεσει η τιμη η θα κανεις τον κινεζο

lasal
06-06-06, 23:47
Η τιμή είναι αποδεκτή απόλους.
Η τιμή "παραείναι" καλή αν κάνεις μια ερευνα αγοράς.

Stilatos
08-06-06, 00:25
ωραια, προχωραμε την παραγγελια λοιπον ? :D:D:D:D:D:D

Giorgos
08-06-06, 09:48
1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.

Επίσης, μετά από παράκληση κάποιων μελών, ζήτησα από τον εκπρόσωπο της εταιρείας περισσότερες λεπτομέρειες για συσκευές αντίστροφες όσμωσης 4 και 5 σταδίων όπως επίσης και για μετρητές χειρός TDS.
Μόλις λάβω απάντηση με περισσότερα στοιχεία, θα σας ενημερώσω.

Giwrgos23
12-06-06, 11:34
κ.πεταλα θα ηθελα μια μικρη αλλαγη εαν ειναι εφικτη να σας παραγκειλω μονο την α/ο χωρις κανενα ανταλακτικο ευχαριστω!!!

Giorgos
13-06-06, 09:06
1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: Ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.

Stilatos
15-06-06, 17:21
προχωραμε την παραγγελια λοιπον ? :D:D:D:D:D:D

deMetrIs
15-06-06, 17:29
προχωραμε την παραγγελια λοιπον ? :D:D:D:D:D:D

πολλυ εγωνια εχεις βρε!:p ;)

Stilatos
15-06-06, 17:41
hahhahha ναι απλως περιμενα και εγω καιρο για κατι τετοιο. πως λεμε "παρραγγελτο το ΤΙΜΗΜΕΝΟΟΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ " χαχαχαχα

GP250381
17-06-06, 15:58
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης+1σετ ανταλλακτικά προφίλτρα

GP250381
19-06-06, 11:24
τελικα μπρολαβα παιδια?

Juan
19-06-06, 11:38
τελικα μπρολαβα παιδια? Μάλλον πρόλαβες αφού δεν έχει γίνει ακόμα η παραγγελία.
Δεν δίνουμε την οριστική ημερομηνία που μπορούν να γίνουν οι παραγγελίες και να προχωρίσουμε ;
Διαδόστε το σε όσουν ξέρετε ότι μπορεί να τους ενδιαφέρει αυτή η προσφορά.

PHILIPAN
19-06-06, 12:56
κ. Πεταλά ένα set 145 € και για μένα παρακαλώ.

Fonamstel
19-06-06, 20:36
Δεν δίνουμε την οριστική ημερομηνία που μπορούν να γίνουν οι παραγγελίες και να προχωρίσουμε ;
:smt023 Κάποιοι φεύγουμε για διακοπές σε λίγες μέρες... άντε!

Giorgos
20-06-06, 09:05
τελικα μπρολαβα παιδια? Πρόλαβες.
Δεν έχει βγει οριστική ημερομηνία γιατί περιμένω κάποιες απαντήσεις από την εταιρεία σχετικά με τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων. Μόλις συννενοηθούμε, θα σας ενημερώσω.
Η παραγγελία μέχρι στιγμής έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη ή 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
24. GP250381: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
25. PHILIPAN: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
26. illvas: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
27. filoxenos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.

illvas
21-06-06, 07:49
Επειδή μόλις σήμερα είδα το θέμα, αν δεν έχεις στείλει την παραγγελία και μπορείς βάλε και γιά μένα μία συσκευή R/O και ένα σετ ανταλακτικών προφίλτρων

filoxenos
21-06-06, 08:37
Βάλε κι εμένα για μία συσκευή R/O...

Giorgos
26-06-06, 15:47
Η τελική μορφή της λίστας φαίνεται ότι θα είναι η παραπάνω (27 άτομα + 1 - εγώ :D). Η παραγγελεία δεν έχει "κλείσει", οπότε ακόμα υπάρχει χρόνος για όσους επιθυμούν κάποιο από τα προϊόντα.

Να ξεκαθαρίσω ότι η καθυστέρηση οφείλεται στο ότι εκδηλώθηκε ενδιαφέρον και για επιπλέον προϊόντα (Α/Ο 4 και 5 σταδίων για reef και παρασκευή μπίρας όπως επίσης για ψηφιακά TDS meters), πράγμα που σημαίνει ότι έπρεπε να κάνω κι άλλες ερωτήσεις (= χρονοβόρο) στον υπεύθυνο της εταιρείας για να ξεκαθαριστούν κάποιες λεπτομέρειες.

Για όσους ενδιαφέρονται για TDS tester:
Πρόκειται για ένα από ψηφιακό όργανο χειρός που κατασκευάζεται στο Taiwan (με πληροφόρησε ότι είναι αρκετά αξιόπιστο). Το τελικό του κόστος θα είναι περίπου 35€/τεμ.

Όσον αφορά τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων, αναμένεται απάντηση από τον υπεύθυνο.

Stilatos
26-06-06, 16:34
για μπυρα? ποιος θα φτιαξει μπυριτσα gab? :P

Juan
27-06-06, 09:48
Νομίζω ότι ήδη έχει δωθεί αρκετό χρόνος για να σκεφτούμε αν χρειαζόμαστε το σύστημα της ΑΟ.
Δεν μπορούμε να παραγγείλουμε τις 28 τώρα και τα υπόλοιπα να τα κάνουμε μετά ;
Πάλι θα χρειαστεί χρόνος για να αποφασίσουμε τι και αν θέλουμε (tds) οπότε καθυστερούμε όλο το πακέτο.

Έχω αρχίσει να κουβαλάω πάλι νερό και δεν μου αρέσει αυτό :D .Υπολογίζοντας ότι θα έρθουν σε 15 μέρες (υποθέτω) το μισό καλοκαίρι έφυγε....

Giorgos
28-06-06, 08:05
ΟΚ. Αν δεν λάβω απάντηση από τον υπεύθυνο μέχρι αύριο το απόγευμα (για να συννενοηθούμε και με τα μέλη), θα προχωρήσω την παραγγελεία ως έχει.

klaz
28-06-06, 13:32
ΟΚ. Αν δεν λάβω απάντηση από τον υπεύθυνο μέχρι αύριο το απόγευμα (για να συννενοηθούμε και με τα μέλη), θα προχωρήσω την παραγγελεία ως έχει.προχωρα την γιατι τα φαγαμε τα λεφτα μας,και τωρα ειμαστε στις μαυρες πεινες........:smt065 :rolleyes: :p :p

GP250381
28-06-06, 13:57
σωστος ο klaz

chris the trik
29-06-06, 02:34
Αν προλαβαίνω και εγώ θα ήθελα


1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης


Ευχαριστώ

Fonamstel
29-06-06, 10:18
Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester.

Juan
29-06-06, 10:54
Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester.
...και εγώ θέλω ένα :D

lasal
29-06-06, 13:57
Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester. Και γω ένα ;)
ΥΓ.
Οποιος πρόλαβε τον κύριο είδε
:)

Giorgos
29-06-06, 17:42
Οπότε έχουμε και λέμε.....

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 TDStester.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4. θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 TDStester.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων, 1 έξτρα μεμβράνη και 1 TDStester.
9. george140: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη ή 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα: 1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης και 1 TDStester.
14. SpyrosK: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
24. GP250381: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
25. PHILIPAN: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων, 1 έξτρα μεμβράνη και 1 TDStester.
26. illvas: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
27. filoxenos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
28. chris the trik: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
29. KOKORAS: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
30. crazyio: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
31. neon: 1 έξτρα μεμβράνη.
32. sak: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
Οπότε μένει να στείλω τη λίστα (χωρίς τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων αφού δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση) στον υπεύθυνο για να μου πει ο ίδιος πόσο θα κοστίσει συνολικά η παραγγελία (μαζί με ΦΠΑ και μεταφορικά) και να σας ανακοινώσω την τιμή.
Για να σας προλάβω, θα γίνει δεύτερη συμπληρωματική παραγγελία για τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων.
Τέλος, θα επικοινωνήσω μαζί σας με ΠΜ για τον τρόπο που θα πρέπει να μου στείλετε τα χρήματα.

KOKORAS
29-06-06, 17:46
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
Για να δω εάν θα είμαι τελευταίος και καταιδρωμένος!!

Stilatos
29-06-06, 17:49
χεχεεχεχε βλεπω να ερχεται φορτηγακι κανονικα να τα παραδωσει με τοσα R.O που θα ερθουνε :smt033

klaz
30-06-06, 08:50
πρεπει να την κλεισω λοιπον και τελευταιος.....γιωργο,και εγω 1 tds .....ετσι κλεινει αυτη η πολυ ομορφη ομαδικη παραγγελια......:p :p :p

caverman
30-06-06, 09:13
Αμάν ρε παιδιά, τον ζαλίσατε τον άνθρωπο. :) :) :)
Αφήστε να την στείλει επιτέλους. Εξάλου είπε ότι θα υπάρξει και δεύτερη (για τις μεγάλες RΟ) οπότε όποιος ξέχασε κάτι θα το βάλει εκεί.;) ;)

Giorgos
30-06-06, 15:36
Παιδιά, ας κλείσει εδώ η παραγγελία.
Επίσης, θα χρειαστώ 1-2 άτομα να με βοηθήσουν στο κουβάλημα-φόρτωμα όταν με το καλό φτάσουν.
Κανένας εθελοντής;;; :confused:

klaz
30-06-06, 15:38
Παιδιά, ας κλείσει εδώ η παραγγελία.
Επίσης, θα χρειαστώ 1-2 άτομα να με βοηθήσουν στο κουβάλημα-φόρτωμα όταν με το καλό φτάσουν.
Κανένας εθελοντής;;; :confused:εγω με το tds....Προλαβα γιωργο ...η οχι......???

Giorgos
30-06-06, 15:49
Ναι ναι!!!
Έκανα επεξεργασία στη λίστα.

klaz
30-06-06, 15:51
:smt057 :smt057 :smt057 :smt023 :smt055 :smt055 :smt054 :smt054 :smt060 :smt060 :smt060 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt008

Juan
30-06-06, 22:54
...
Επίσης, θα χρειαστώ 1-2 άτομα να με βοηθήσουν στο κουβάλημα-φόρτωμα όταν με το καλό φτάσουν.
Κανένας εθελοντής;;; :confused:

Αν είναι καθημερινή απόγευμα μπορείς να με υπολογίζεις.

crazyio
01-07-06, 14:39
Πείτε μου οτι πρόλαβα ??!!!!!!

1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη

pleeeeease!!!!
σήμερα θα είμαι στην συνάντιση οπότε θα τα πούμε και απο κοντά ....
αν είναι παραγγείλτε και για μένα :)

KOKORAS
03-07-06, 17:53
...
Επίσης, θα χρειαστώ 1-2 άτομα να με βοηθήσουν στο κουβάλημα-φόρτωμα όταν με το καλό φτάσουν.
Κανένας εθελοντής;;; :confused:[/quote]


Εάν βολεύει η βάρδια μου με μεγάλη μου ευχαρίστηση

leonm
07-07-06, 08:03
Οπότε μένει να στείλω τη λίστα (χωρίς τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων αφού δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση) στον υπεύθυνο για να μου πει ο ίδιος πόσο θα κοστίσει συνολικά η παραγγελία (μαζί με ΦΠΑ και μεταφορικά) και να σας ανακοινώσω την τιμή.
Τέλος, θα επικοινωνήσω μαζί σας με ΠΜ για τον τρόπο που θα πρέπει να μου στείλετε τα χρήματα.
Τι γίνετε;Προχωράει;

Giorgos
07-07-06, 17:34
Παιδιά, έχω στείλει την παραγγελία (χωρίς τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων) στον εκπρόσωπο εδώ και 10 μέρες και ακόμα περιμένω απάντηση. Μάλλον θα έχει φύγει με άδεια. Μόλις πάρω απάντηση, θα σας ενημερώσω και θα στείλω σε όλους με ΠΜ τον τρόπο πληρωμής.

Πρέπει να διευκρινίσω ότι η παραγγελία θα "κλείσει" μόνο εφόσον όλοι οι ενδιαφερόμενοι πληρώσουν πρώτα τα προϊόντα που θέλουν ή αφού περάσει η τελική ημερομηνία που θα οριστεί (θα οριστεί αφού λάβω την απάντηση του εκπρόσωπου). Αν περάσει η ημερομηνία αυτή και κάποιοι δεν πρόλαβαν να βάλουν τα χρήματα στον λογαριασμό μου (π.χ. λόγω άδειας), θα ξαναγίνει άλλη μια συμπληρωματική παραγγελία.

Stilatos
12-07-06, 16:03
Τελικα δωθηκε απαντηση στην παραγγελια?

Giorgos
12-07-06, 19:48
Δυστυχώς δεν έχει απαντήσει ακόμα... μάλλον θα έχει φύγει για καλοκαιρινές διακοπές.
Υπομονή.

Fonamstel
25-07-06, 20:03
Δυστυχώς δεν έχει απαντήσει ακόμα... μάλλον θα έχει φύγει για καλοκαιρινές διακοπές.
Υπομονή. Χμ... καλοκαιρινές διακοπές για όλο το καλοκαίρι? :o

Μακάρι να μπορούσα και γω να διακοπεύω τόσες μέρες :cool: :cool: :cool: :evil:

...μήπως έκλεισε το μαγαζί και τζάμπα περιμένουμε ? :D :D :D

klaz
25-07-06, 20:07
κωστα σου πουλαω νερακι αο με το λιτρο.....η τιμη ειναι οπως αυτη της αμολυβδης....:smt106:rolleyes::D:smt039..γιατι χλωμες τις βλεπω να ερχονται τις αο......:rolleyes::shock:

Giorgos
25-07-06, 20:29
Μην τρελαίνεστε... η υπομονή είναι η αρετή που χαρακτηρίζει το χόμπι μας.

Χθες γύρισε από τις διακοπές του (αφήστε που έχω πήξει στη δουλειά και μου μένει ελάχιστος χρόνος). Αυτές τις μέρες θα στείλω με ΠΜ σε όλους το τελικό ποσό για τον καθένα χωριστά και τον λογαριασμό μου για να καταθέσετε τα χρήματα.

klaz
25-07-06, 20:32
Μην τρελαίνεστε... η υπομονή είναι η αρετή που χαρακτηρίζει το χόμπι μας.
....χεχεχε..μαλλον εμεις οι βορειοελλαδιτες πρεπει να αλλαξουμε χομπι......:smt058:smt026:smt026:smt026:smt026:D:D :D

Giorgos
27-07-06, 18:30
Εν συντομία, τα τελικά κόστη ανά παραγγελία (ανά άτομο) - περιλαμβάνονται μεταφορικά και ΦΠΑ - θα είναι τα εξής:

(Οι παραγγελίες έχουν χωριστεί ανάλογα την ζήτηση των προϊόντων)
1. Συσκευή Α/Ο: 87€
2. Συσκευή Α/Ο + σετ ανταλλακτικών προφίλτρων: 110€
3. Συσκευή Α/Ο + TDS tester: 125€
4. Συσκευή Α/Ο + σετ ανταλλακτικών προφίλτρων + ανταλλακτική μεμβράνη: 150€
5. Συσκευή Α/Ο + σετ ανταλλακτικών προφίλτρων + TDS tester: 145€
6. Ανταλλακτικά προφίλτρα: 23€
7. Ανταλλακτική μεμβράνη: 39€
8. Συσκευή Α/Ο + σετ ανταλλακτικών προφίλτρων + ανταλλακτική μεμβράνη + TDS tester: 185€
9. Ανταλλακτική μεμβράνη + ανταλλακτικά προφίλτρα: 61€
10. Ανταλλακτική μεμβράνη + ανταλλακτικά προφίλτρα + TDS tester: 97€

Θα ακολουθήσει ΠΜ (ξεχωριστά στον καθένα) με τον αριθμό λογαριασμού μου και τον τρόπο πληρωμής.

klaz
27-07-06, 18:41
γιωργο περιπου ποτε υπολογιζεις να ερθουν...?και το ρωταω γιατι εχουν αρχισει οι αδειες,λειπει κοσμος..κλπ.....

Giorgos
27-07-06, 19:18
Αυτό εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα κατατεθούν από όλους τα χρήματα.
Θα πω στον άνθρωπο να στείλει την παραγγελία μόνο εφόσον έχουν κατατεθεί τα χρήματα από τους ενδιαφερόμενους.

GP250381
28-07-06, 12:07
αντε παιδια να τελειωνουμε.περιμεναμε τοσο καιρο μην κολλησουμε τωρα.βαζουμε τα λεφτα και να ερχονται

Fonamstel
02-08-06, 22:45
αντε παιδια να τελειωνουμε.περιμεναμε τοσο καιρο μην κολλησουμε τωρα.βαζουμε τα λεφτα και να ερχονται Τα βάλαμε, τα βάλαμε :D :D :D

Αντε... όσοι καθυστερούν, να σπεύσουν στη τράπεζα να τελειώνουμε.

Σήριαλ έγινε :)

(κανα deadline ισως ? :rolleyes: )

Giorgos
02-08-06, 22:57
Αν δω ότι αρκετοί καθυστερούν, θα ανακοινώσω deadline μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

lasal
03-08-06, 00:03
Αν δω ότι αρκετοί καθυστερούν, θα ανακοινώσω deadline μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Κάνω μια επισήμανση προσοχής στην deadline ημερομηνία οτι μπορει να χάσουν κάποιοι την ευκαιρία επειδή μπορεί να λείπουν σε διακοπές.....

Fonamstel
03-08-06, 01:41
Γιάννη, εννοείται οτι λόγω Αυγούστου οποιαδήποτε deadline θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να προσδιοριστεί προς το τέλος του μήνα... ;)

Το θέμα είναι οτι "παρατράβηξε" το θέμα και ίσως κάποιοι βιάζονται πέραν του δέοντος...:smt069

κάποτε όμως πρέπει να τα πάρουμε ε? :smt077

Giorgos
03-08-06, 17:43
Το deadline το βλέπω να είναι την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου ή την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου αφού όυτως ή άλλως θα λείπω σε διακοπές από τις 12/08 έως τις 03/09.

Giorgos
08-08-06, 11:21
Η τελική ημερομηνία που θα κάνω την παραγγελία θα είναι η Τετάρτη, 30 Αυγούστου (έτσι πιστεύω πως θα έχουμε τις οσμώσεις μέχρι τα μέσα του Σεπτεμβρίου). Οπότε όσοι έχουν παραγγείλει και ακόμα δεν έχουν πληρώσει, όσα φαξ ή email λάβω μέχρι και το βράδυ της Τρίτης, 29 Αυγούστου θα είναι αποδεκτά διαφορετικά, αν αποσταλούν τα χρήματα αργότερα, δεν θα συμπεριληφθούν στην παραγγελία.

Fonamstel
08-08-06, 22:24
Giorgos, θα μπορούσες με κάποιον τρόπο να κάνεις ένα... "verification", πχ "πήρα τα δέοντα από τον Α και τον Β" - σε περίπτωση που κάποιος είτε ξέχασε είτε μπερδεύτηκε, είτε συνέβη οτιδήποτε άλλο και ενώ κατέθεσε χρήματα δεν έστειλε η δεν έλαβες mail/fax/whatever...

Μη μείνει κανείς ξεόσμωτος (sic :p ) επειδή είτε ξέχασε κάτι, είτε κάπου κόλλησε η δουλειά... :mad:

Giorgos
09-08-06, 08:47
Κώστα, εννοείται ότι θα το κάνω αυτό αλλά μέσω ΠΜ (μην έχουμε παρεξηγήσεις κιόλας).
Μόλις βρω την ευκαιρία (πιστεύω σήμερα το απόγευμα-βράδυ) θα στείλω ένα κοινό-μαζικό ΠΜ σε όσους έχω λάβει τα χρήματα.

Αν πιστεύετε ότι θα βοηθούσε, μπορώ να βάλω σε κοινή θέα (μέσα στην θεματική ενότητα αυτή) πόσα άτομα είναι ΟΚ και πόσα όχι (δεν βλέπω να εξυπηρετεί σε κάτι).

caverman
09-08-06, 14:57
Πέρα από το pm ίσως ένα e-mail στους ξεχασμένους να βοηθούσε. Εάν υπάρχει λίστα φυσικά έτοιμη και δεν χρειάζονται πολές επεμβάσεις..Διαφορετικά μόλις γυρίσεις από τις διακοπές Giorgos...

Giorgos
09-08-06, 17:45
Λίστα υπάρχει από την αρχή την οποία την ενημερώνω όποτε έχουμε αλλαγή δεδομένων (όπως πχ. κατάθεση χρημάτων) οπότε δεν είναι κόπος.
Μέχρι στιγμής έχουμε από 31 συνολικά άτομα που συμμετέχουν, τα 17 είναι τακτοποιημένα και τα υπόλοιπα 14 περιμένουμε να καταθέσουν στην τράπεζα (μάλλον θα λείπουν ακόμα διακοπές).

Βενέρης Πέτρος
13-08-06, 17:46
Εάν δεν έχει γίνει η παραγγελία υπολογίστε ρε παιδια και 'μενα για αγορά συσκευής αντίστροφης όσμωσης συν δύο σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και έξτρα μεμβράνη.

Περιμένω ΠΜ για λεπτομέρειες κλπ....

Ευχαριστώ

SpyrosK
19-08-06, 10:20
Γιώργο,μήπως προλαβαίνω να παραγγείλω και το "TDS meter",αν ναί,τότε να μου πείς το νέο ποσό που θα πρέπει να καταθέσω.
Ευχαριστώ.

akisk
21-08-06, 08:44
Αν μπορείς και προλαβαίνεις Γιώργο θα ήθελα σε παρακαλώ να με βάλεις στη λίστα για την παραγγελία του 8. Συσκευή Α/Ο + σετ ανταλλακτικών προφίλτρων + ανταλλακτική μεμβράνη + TDS tester.
Ευχαριστώ,
Άκης.

Giorgos
24-08-06, 17:07
Μιας και επέστρεψα στην Αθήνα για μία μέρα (αφού αύριο θα ξαναφύγω :D) ενημερώνω ότι:

μέχρι στιγμής έχουμε από 33 συνολικά άτομα που συμμετέχουν στην παραγγελία, τα 20 είναι τακτοποιημένα και τα υπόλοιπα 13 περιμένουμε να καταθέσουν στην τράπεζα.
Όσοι δεν έχουν λάβει ενημερωτική επιστολή από εμένα (μέσω ΠΜ ή email) ενώ έχουν ήδη καταθέσει τα χρήματα (έχω λάβει κάποια φαξ όπου δεν μπορώ να διακρίνω στοιχεία), ας επικοινωνήσουν μαζί μου μέσω ΠΜ ή email.

Υπενθυμίζω ότι η τελική ημερομηνία για τις καταθέσεις είναι η 29 Αυγούστου. Όσοι δεν έχουν καταθέσει μέχρι τότε, θα προχωρήσει η παραγγελία χωρίς να συμπεριληφθούν σε αυτήν τα προϊόντα τους.

Βενέρης Πέτρος
01-09-06, 14:01
Προχωράμε ?!?!
Προχωράμε ?!?!

Να κάνω αλλαγή νερού ή να περιμένω την νέα Α/Ο???:smt101 :smt101

Giorgos
01-09-06, 14:51
Προχωράμε αλλά... κάνε μια αλλαγή νερού.

GP250381
01-09-06, 15:58
Προχωράμε αλλά... κάνε μια αλλαγή νερού.
χα χα καταλαβα.ποτε να τις περιμενουμε??

Giorgos
01-09-06, 17:10
Επειδή είμαι ακόμα σε άδεια (Δευτέρα επιστρέφω - το ανέφερα και σε προηγούμενή μου δημοσίευση) η παραγγελία θα γίνει την Δευτέρα ή Τρίτη.

Fonamstel
08-09-06, 18:59
...η παραγγελία θα γίνει την Δευτέρα ή Τρίτη. Εγινε; :smt017

Giorgos
09-09-06, 13:23
Έγινε χθες αλλά λόγω ενός δυσάρεστου γεγονότος (πέθανε ο ένας από τους δύο ιδιοκτήτες της εταιρείας - ήταν αυτός που είχα τα πάρε-δώσε), ίσως καθυστερήσει λίγο η διαδικασία αφού θα πρέπει να ξανα-επαληθευτεί η παραγγελία με τον συνέταιρο του ανθρώπου.

deMetrIs
09-09-06, 13:27
ποσο λιγο δλδ ?
πολλυ γκατεμια παντως....:shock:

CENTAUR
13-09-06, 19:12
Το ξέρω ότι είναι πολύ αργά αλλά εάν υπάρχει ακόμα χρόνος θα ήθελά μία συσκευή R/o +ανταλακτικά +μεμβράνη.Θα πληρώσω άμεσα.

GP250381
15-09-06, 10:11
κανενα νεο???????

Giorgos
15-09-06, 18:49
CENTAUR, δυστυχώς η παραγγελία έχει ήδη γίνει.

Παιδιά... δεν έχω μάθει νεότερα για την παραγγελία (ημερομηνία αποστολής-παραλαβής κλπ) επειδή έχει πέσει πολύ δουλειά στο γραφείο.

klaz
15-09-06, 19:11
χμ..βρε γιωργη..μην πιασουμε και τα χριστουγεννα ομως......:rolleyes:

GP250381
18-09-06, 18:15
χμ..βρε γιωργη..μην πιασουμε και τα χριστουγεννα ομως......:rolleyes: για εκει το βλεπω:(:(:(

Giorgo κανενα νεο??ευχαριστο?;)

Giorgos
18-09-06, 22:08
Πάντως θα τις πάρουμε πριν τα Χριστούγεννα!!! :D

Παιδιά, είμαι πνιγμένος στη δουλειά και δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για συνεχείς ενημερώσεις από την εταιρεία. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

Fonamstel
18-09-06, 22:36
Γιώργο, η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη... χαλάρωσε λίγο :p

θοδωρης
18-09-06, 23:22
ΧΑ.ΧΑ.ΧΑΛΑΡΑ Σε περιμενουμε γιωργο

GP250381
28-09-06, 08:09
μηπως να πηγαιναμε ενα ταξιδακι,να τις παρουμε κιολας?:D:D:D

Stilatos
28-09-06, 12:03
οντως σε τι κατασταση ειναι η παραγγελια? εχουνε φυγει τα πραγματα και αν ναι σε ποσες μερες περιπου θα φτασουνε?

Giorgos
29-09-06, 20:09
οντως σε τι κατασταση ειναι η παραγγελια? εχουνε φυγει τα πραγματα και αν ναι σε ποσες μερες περιπου θα φτασουνε?
Αυτή την απάντηση περιμένω κι εγώ από τον άνθρωπο. Πάντως, απ' ότι μου έχει πει, μέσα στην εβδομάδα που μας έρχετε θα τις στείλει για Αθήνα.

klaz
06-10-06, 10:41
τι εγινε φανταστικε μοδερατορα..??????αυτες οι οσμωσεις ΟΣΤΑ εχουν...??????????:rolleyes::p:p:p:p:p

Giorgos
06-10-06, 16:54
Χθες επικοινώνησα με τον υπεύθυνο και μου είπε ότι του έστειλαν τις λάθος οσμώσεις. Με το που θα λάβει τις σωστές, θα τις στείλει επιτόπου.

Κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου.

GP250381
16-10-06, 18:19
τωρα τις φτιαχνουν?????????

Giorgos
16-10-06, 20:21
Την Τρίτη που μας πέρασε στάλθηκαν οι 12 (ούτε η μισή παραγγελία) οσμώσεις αφού του έστειλαν λάθος εμπόρευμα. Έγινε με αυτόν τον τρόπο για να μην καθυστερήσει κι άλλο.
Αλλά επιτέλους, σήμερα έφυγαν και οι υπόλοιπες από Αυστρία!!! :smt041
Αυτό σημαίνει ότι λογικά μέσα στην εβδομάδα θα έχω στα χέρια μου τις πρώτες 12 οσμώσεις και στη συνέχεια, λίγες μέρες αργότερα θα έχω την υπόλοιπη παραγγελία.
Αναμένεται λοιπόν. ;)

DimmyF
17-10-06, 02:07
Εγώ πάντως μία κ είμαι από Πάτρα κ δε ξέρω πότε θα ανέβω αθήνα, δηλώνω ότι δεν έχω πρόβλημα η δική μου να είναι από τη δεύτερη παραγγελία;)
Μήπως να γράψετε εδώ ποιοί πραγματικά βιάζεστε πολύ για να πάρετε τις πρώτες 12?

GP250381
17-10-06, 14:15
εγω

profitia
17-10-06, 14:25
Κι εγώ κι εγώ!!!

caverman
17-10-06, 14:54
- Εγώ δεν βιάζομαι αλλά θα έρθω να δω μια απο κοντά για να προετοιμάσω το χώρο που θα εγκατασταθεί....

Access
17-10-06, 15:08
Προς Μπισκοτάνθρωπο :D:D (μια τρυφερή οικογενειακή στιγμή) :smt062
Εσύ μπορεί να μην βιάζεσαι αλλά εγώ θέλω να δω μωράκια μέσα στο ενυδρείο μου – πότε επιτέλους θα γίνω μάνα?-:smt050:smt050

Πέρα από το αστείο δεν βιαζόμαστε αν και θέλουμε να την δούμε από κοντά για τα περαιτέρω.

Εύα

Giorgos
17-10-06, 16:10
Ώπα παιδιά! Ένας ένας!

Για να μη δημιουργηθεί μπέρδεμα και σύγχυση, υποχρεωτικά θα γίνει το εξής:

Επειδή δεν μπορώ να πηγαίνω 2 και 3 φορές στο κούριερ για να στέλνω τις οσμώσεις, θα πρέπει είτε οι πρώτες 12 να πάνε μόνο στην επαρχία, είτε μόνο σε αυτούς που μένουν στην Αττική. Αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί από το αν η πρώτη αποστολή έχει όλα τα παρελκόμενα (ανταλλακτικά, TDS testers, κλπ).
Αν δεν υπάρχουν τα παρελκόμενα, υποχρεωτικά θα πρέπει να περιμένουμε και τη δεύτερη αποστολή για να γίνει ολοκληρωμένη δουλειά.

Μην βιάζεστε. Τόσο καιρό περιμέναμε, οι 2-3 μέρες θα κάνουν τη διαφορά.
Υπομονή...

DimmyF
18-10-06, 00:13
Βασικά Γιώργο συγγνώμη που με το προηγούμενο post μου προέτρεψα τους... βιαστικούς...
Έχεις δίκιο στο 2-3 μέρες δεν κάνουν τη διαφορά.

Giorgos
18-10-06, 08:00
Ακριβώς.
Δεν υπάρχει λόγος να ζητήσεις συγγνώμη, Δημήτρη. ;)

GP250381
25-10-06, 06:43
τιποτα νεο???ηρθανε ηρθανε??

Giorgos
25-10-06, 08:02
Έχουμε νέα. Χθες παρέλαβα 2 κουτιά..... αλλά δεν ήταν όλα τα πράγματα (αφού έκατσα και τα μέτρησα)!!!
Σήμερα έλαβα ένα email από τον υπεύθυνο ο οποίος ρωτάει αν έλαβα και τα 3 κουτιά σε καλή κατάσταση! Οπότε αναμένουμε να μάθουμε τι απέγινε το ένα από τα τρία κουτιά!!! :confused:

GP250381
30-10-06, 02:08
μαθαμε τι επεγινε γιωργο???

Giorgos
30-10-06, 02:57
Ναι. Η μια κούτα εστάλει κατά λάθος στην GB (Μεγάλη Βρετανία) αντί της GR (Ελλάς). Είναι πλέον στο δρόμο της..... :rolleyes:

Giorgos
30-10-06, 18:23
Σήμερα επιτέλους έλαβα και την τρίτη κούτα!!! :smt040

klaz
30-10-06, 19:04
αντε,αντε γιωργη......στειλτες τις ρημαδες......:p:p:p:p

crazyio
30-10-06, 19:07
ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :D :D :D :D
Όλα του γάμου δύσκολα -+9 -+9 -+9 -+9
Αναμένουμε οδηγίες Γιώργο !! :smt028

Giorgos
30-10-06, 19:16
Επειδή κάμποσες οσμώσεις πρέπει να πάνε σε άτομα που μένουν στον ίδιο νομό (ή νησί), θα ήθελα κάποιος από κάθε νομό (ή νησί) να αναλάβει να πάρει και να διανείμει τα προϊόντα για να γλυτώσουμε έτσι αρκετά χρήματα για την αποστολή. Οι κοινοί νομοί (ή νησιά) είναι οι εξής:

Θεσσαλονίκη
Κρήτη
Πάτρα

Όποιος θέλει και μπορεί να το αναλάβει, ας το αναφέρει δημόσια σε αυτή τη δημοσίευση.

Όσοι μένουν στην Αττική (ή κοντά... όπως την Χαλκίδα), οι οσμώσεις θα βρίσκονται στα γραφεία του Συλλόγου. Επειδή όμως πολύ πιθανό να λείπω από την επόμενη συνάντηση (4/11/2006 - ταξίδι στην Θεσσαλονίκη), θα είναι διαθέσιμες από την επόμενη συνάντηση (11/11/2006).

Εάν δεν είμαι παρών, δεν θα είναι δυνατό να παραλάβετε τα προϊόντα που έχετε παραγγείλει.

GP250381
30-10-06, 20:11
με την κρητη πως θα γινει????

Fonamstel
30-10-06, 20:11
Ερχόμενος στη Θεσ/νίκη, δε μπορείς να φέρεις μαζί σου και τις Α.Ο.? :D

klaz
30-10-06, 20:12
και εγω να υποθεσω,οτι στη θεσ/νικη οταν ερθεις,θα τις εχεις μαζι σου......??

kastmaniac
30-10-06, 20:36
Με την Κρήτη στείλε τις με το πλοίο των Μινωικών για Ηράκλειο (2 ευρώ περιπού σύνολο το δέμα - νομίζω μπαίνουν και αντικαταβολή!) και μόλις τις παραλάβω θα κανονίσω με τα παιδιά από τα Χανιά GP και Leon να πιούμε ένα καφεδάκι στο Ρέθυμνο να τις πάρουν. Αν φυσικά δεν υπάρχει αντίρρηση από εκείνους και από εσένα.

Στην διάθεση σας!

Giorgos
30-10-06, 20:52
Από εμένα είναι ΟΚ. Ας απαντήσουν και τα παιδιά.

leonm
30-10-06, 22:58
Με την Κρήτη στείλε τις με το πλοίο των Μινωικών για Ηράκλειο (2 ευρώ περιπού σύνολο το δέμα - νομίζω μπαίνουν και αντικαταβολή!) και μόλις τις παραλάβω θα κανονίσω με τα παιδιά από τα Χανιά GP και Leon να πιούμε ένα καφεδάκι στο Ρέθυμνο να τις πάρουν. Αν φυσικά δεν υπάρχει αντίρρηση από εκείνους και από εσένα.

Στην διάθεση σας!
Καμιά αντίρηση, έτσι θά είναι ευκαιρία για άλλο ένα καφεδάκι:D

DimmyF
31-10-06, 04:47
Για Πάτρα μπορώ να αλάβω εγώ τη διανομή αν συμφωνούν όλοι με την μόνη προϋόθεση ότι η διανομή θα γίνει ημέρα που θε έχω ρεπό......

SpyrosK
31-10-06, 09:35
Γιώργο καλημέρα,εγώ μέχρι τις 15.11(και θα λείπω για 2 μήνες) θα είμαι εδώ μετά φεύγω.Είναι εύκολο να την έχω παραλάβη μέχρι τότε?

GP250381
31-10-06, 13:03
ενταξει και απο εμενα

kastmaniac
31-10-06, 16:49
Εφόσον οι "Κρητικοί" συμφωνήσαμε όποτε μπορέσεις Γιώργο στείλε τα πράγματα και ειδοποίησε μας. Από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο Πετάλα για τις οσμώσεις και την προσπάθεια του όλο αυτό τον καιρό
-+9 -+9 -+9 -+9 -+9 -+9 -+9 -+9 -+9 -+9

GP250381
31-10-06, 21:57
αντε να ερθουνε γιατι μαυρα ματια καναμε

illvas
01-11-06, 14:05
Φυσικά και συμφωνούμε DimmyF με όποιον θέλει να αναλάβει την επιχείρηση προώθησης R/O στην Πάτρα.

Giorgos
02-11-06, 01:40
Οπότε ο Γιώργος (kastmaniac) αναλαμβάνει τις οσμώσεις για την Κρήτη, ο DimmyF για την Πάτρα και αναμένουμε ποιος θα αναλάβει για την Θεσσαλονίκη (δεν μπορώ να τις φέρω γιατί μάλλον θα έρθουμε με το τρένο).
Γιώργο καλημέρα,εγώ μέχρι τις 15.11(και θα λείπω για 2 μήνες) θα είμαι εδώ μετά φεύγω.Είναι εύκολο να την έχω παραλάβη μέχρι τότε?
Πιστεύω να είναι εφικτό, Σπύρο.

GP250381
02-11-06, 07:33
ποτε θα τις στειλεις?

Fonamstel
02-11-06, 19:31
...αναμένουμε ποιος θα αναλάβει για την Θεσσαλονίκη (δεν μπορώ να τις φέρω γιατί μάλλον θα έρθουμε με το τρένο)...

Αν δεν υπάρχει αντίρρηση, αναλαμβάνω σεμουά :cool:

Giorgos
02-11-06, 23:50
ποτε θα τις στειλεις? Σίγουρα μετά το Σαββατοκύριακο γιατί λείπει ο ελεύθερος χρόνος.
Αν δεν υπάρχει αντίρρηση, αναλαμβάνω σεμουά :cool:
Αν απαντήσουν τα μέλη της ΒΕ θετικά... κανένα πρόβλημα.

klaz
03-11-06, 10:44
Σίγουρα μετά το Σαββατοκύριακο γιατί λείπει ο ελεύθερος χρόνος.

Αν απαντήσουν τα μέλη της ΒΕ θετικά... κανένα πρόβλημα.αντε κωστα.....αναλαβαουααααααα:smt041:smt041..αντε να τελειωνουμε....τελευταιοι μειναμε......:cool::cool::smt108:p

Fonamstel
04-11-06, 01:11
Ρε συ Κλαζ, μπας και μόνο εμείς οι 2 πλερώσαμε τελικα τις ΑΟ :confused:
Δεν βλέπω να ενδιαφέρεται/επείγεται κανας άλλος.... τι στο καλό :confused:

klaz
04-11-06, 01:18
Ρε συ Κλαζ, μπας και μόνο εμείς οι 2 πλερώσαμε τελικα τις ΑΟ :confused:
Δεν βλέπω να ενδιαφέρεται/επείγεται κανας άλλος.... τι στο καλό :confused:ΛΕς......???????να μας περισσευαν κιολας........:rolleyes::rolleyes::rolleyes:αντε παρτες τις ρημαδες να τελειωνουμε......:D

Giorgos
06-11-06, 17:52
Οπότε έχουμε και λέμε.

- Όσοι μένουν στην Αττική, μπορούν να περάσουν αυτό το Σάββατο να παραλάβουν τα πράγματά τους.
- Οι οσμώσεις με προορισμό την Κρήτη θα σταλούν μέσω πλοίου στον Γιώργο (kastmaniac).
- Οι οσμώσεις με προορισμό την Πάτρα θα σταλούν με ΚΤΕΛ στον Δημήτρη (DimmyF).
- Οι οσμώσεις με προορισμό τη Θεσσαλονίκη θα σταλούν μέσω ΚΤΕΛ στον Κώστα (Fonamstel).
- Οι υπόλοιπες (για παράδειγμα αυτές που με προορισμό κάποιο νησί) θα αποσταλούν απευθείας στον παραλήπτη με κούριερ.

GP250381
06-11-06, 18:13
ποτε??

klaz
06-11-06, 18:46
ναι.......ποτε..??????
αντε για να μην με πιασουν και μενα ημικρανιες,και τα παααρω στο κρανιο....:D:D:D:D

Giorgos
06-11-06, 20:33
Μόλις πακεταριστούν, την επόμενη στιγμή θα αποσταλούν. :D

θοδωρης
06-11-06, 22:22
Αντε με το καλο.....οποτε θα τις παραλαβουμε απο τον Κωστα (fonamstel)
Αυτην την εβδομαδα;;;;;

Giorgos
07-11-06, 09:42
Πιστεύω ναι... αυτή την εβδομάδα... αν βρω εκείνους τους εθελοντές να με βοηθήσουν στο πακετάρισμα και την αποστολή (δεν μπορώ να είμαι στα ΚΤΕΛ, στο λιμανι και σε κούριερ όλα σε μια μέρα.....).

leonm
07-11-06, 10:02
Δες και με τα έξοδα αποστολής πως βολεύει να τα δώσουμε.Απ όσο ξέρω στα καράβια τα πληρώνεις με την αποστολή και δεν γίνετε να τα δώσει όποιος τα παραλάβει.

Βενέρης Πέτρος
08-11-06, 15:29
Γιώργο να περάσω το Σαββατο απο τον σύλλογο με τον Crazio:smt064 να πάρουμε τα δικά μας κομμάτια?

Θα πάρουμε όλη την παραγγελία μαζί με τα ανταλλακτικά και τις μεμβράνες? ή περιμένουμε και αλλη παραλαβή? :confused:

Giorgos
08-11-06, 16:33
Ελάτο το Σάββατο και θα είστε κομπλέ. ;)

crazyio
08-11-06, 21:21
Γιώργο να περάσω το Σαββατο απο τον σύλλογο με τον Crazio:smt064 να πάρουμε τα δικά μας κομμάτια?

Θα πάρουμε όλη την παραγγελία μαζί με τα ανταλλακτικά και τις μεμβράνες? ή περιμένουμε και αλλη παραλαβή? :confused:

Ναι Πέτρο ... θα πάμε Σαββάτο να τα πάρουμε ....
και μάθε να γράφεις το nick μου σε παρακαλώ ..... Crazyio :smt043 :smt024

GP250381
08-11-06, 21:32
κρητη σταλθηκαν???

george140
08-11-06, 22:55
Αντέ να τελειώνουμε γιατί δεν ξέρετε τι τραβάω με αλλαγές στα 350 λίτρα με όζμοση 125 λίτρα την ώρα.:D

Giorgos
09-11-06, 01:11
Θα σας ειδοποιήσω όταν θα αποσταλούν.
Έχουμε και δουλειές... δεν δουλεύουμε για τον Σύλλογο..... :rolleyes:

Βενέρης Πέτρος
15-11-06, 10:14
Giorgo,

Ευχαριστώ πολύ :p :p για την όσμωση την έχω ήδη δοκιμάσει και απ' ότι βλέπω λειτουργεί καλά.

Άντε και σε λίγο καιρό να οργανώσεις και την προμήθεια κανενός PH Controler με σύστημα διάχυσης CO2.:smt043 :smt043

Μπορεί γενικότερα να υπήρχε μία κάποια καθυστέρηση αλλά αυτά συμβαίνουν σε μεγάλες παραγγελίες από το εξωτερικό.

Εύχομαι σε όλους να τις εγκαινιάσουν με επιτυχία.

Ευχαριστώ και πάλι,

klaz
15-11-06, 10:36
εγω απλα θα πω οτι ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα.γνωριζω ολα τα προβληματα που ανεκυψαν,(και που γιωργη μου δεν φταις σε τιποτα),αλλα δεν κρυβω οτι σπαστηκα απο την παραπανω δηλωση του συναδελφου(χωρις να εχω τιποτα μαζι σου αγαπητε..)γιατι εμεις την παραγγειλαμε πρωτοι,την πληρωσαμε πρωτοι....και φυσιολογικα ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα, δυστυχως θα την παρουμε και τελευταιοι.....εεεε,δεν ειναι λιγουλακι αδικο....???(λογω σαβουαρ βιβρ μιλαω στον πληθυντικο...,μιλαω παντα για το πανεμορφο τομαρι μου..!!!!

GP250381
15-11-06, 10:48
οχι και τελευταιοι κλαζ.εμεις εδω ειμαστε οι τελευταιοι

klaz
15-11-06, 10:50
μπορει.αλλα ειστε οι καλυτεροι.

Βενέρης Πέτρος
15-11-06, 11:14
Με όλο τον σεβασμό στην παρέα και στα αρχαιότερα μέλη επιτρέψτε μου να απαντήσω στον Klaz, ότι μπορεί μεν να είναι καθυστερημένη η παραλαβή του δεν μπορούμε όμως να απαιτούμε σε έναν ιδιώτη όπως ο Γιώργος που ασχολείται με το θέμα στον ελεύθερο του χρόνο να εξυπηρετεί σαν πρακτορείο μεταφορών.
Σίγουρα οι παραγγελίες καθυστέρησαν αρκετά αλλά όποιος βιαζόταν πολύ θα μπορούσε να προμηθευτεί μια όσμωση από ένα μαγαζί των Αθηνών, να την πληρώσει πιο ακριβά και σε δύο μέρες το αργότερο να την έχει με κουριερ στο σπίτι του.
Προσωπικά παρήγγειλα την όσμωση στον Γιώργο λόγο συμφέρουσας τιμής, υποπτευόμενος την καθυστέρηση.
Πάνω απ' όλα εφόσον είμαστε μία παρέα πρέπει να κάνουμε υπομονή και να έχουμε κατανόηση.:smt017
Εάν κάποιος πιστεύει πως έχει την δυνατότητα να φέρει καλύτερα αποτελέσματα μένει μόνο να πάρει πρωτοβουλία μίας αντίστοιχης παραγγελίας.

klaz
15-11-06, 11:28
τελος παντων..δεν υπαρχει θεμα.....απλα καμμια φορα η αναμονη..αναβει λιγο παραπανω τα αιματα.....εν αναμονη λοιπον...

Tolis
15-11-06, 13:33
Θειο εχεις ενα δικιο θεωρητικα, αλλά οι Αθηναίοι εχουν το αβανταζ να περνανε μονοι τους απο το Συλλογα και να τις παιρνουν, πριν οι υπολοιπες πακεταριστουν ανα πολη και πανε στα ΚΤΕΛ ή στα παπορια ή στους κουριερ...

Stilatos
15-11-06, 16:39
εγω παντως θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον γιωργο και στο συλλογο. δυστυχως λογο οτι τρεχω συνεχεια δεν εχω προλαβει ακομα να την βαλω την οσμωση αλλα θα το κανω συντομα.

akisk
15-11-06, 17:05
Να πω και εγώ ένα ευχαριστώ στον Γιώργο που τον έτρεξα εχθές για να μου δώσει την όσμωση.
Γιώργο ευχαριστώ!!! :D

Tricky
15-11-06, 21:05
Υπαρχει κανεις να μας δωσει καμμια TDS μετρηση για αυτην την RO ?...ετσι δειγματοληπτικα , με καινουργια φιλτρα , στην εισοδο/εξοδο .Οσοι περισσοτεροι τοσο καλυτερα ...

Fonamstel
15-11-06, 22:09
Υπαρχει κανεις να μας δωσει καμμια TDS μετρηση για αυτην την RO ?...ετσι δειγματοληπτικα , με καινουργια φιλτρα , στην εισοδο/εξοδο .Οσοι περισσοτεροι τοσο καλυτερα ...Θα είναι αναξιόπιστη η μέτρηση (της εξόδου). Τι να την κάνεις; :rolleyes:

Tricky
16-11-06, 10:52
Θα είναι αναξιόπιστη η μέτρηση (της εξόδου). Τι να την κάνεις; :rolleyes:

Πως θα αξιολογησω το νερο που δινει η RO (το TDS δηλαδη) αν δεν ξερω και το TDS του νερου της βρυσης τη δεδομενη στιγμη ??

netblues
16-11-06, 13:22
Αναξιοπιστη η tds μετρηση με ηλεκτρονικό οργανο?
Δεν μιλησε κανεις για υγρα τεστ..

Giorgos
16-11-06, 18:09
Αν βιάζεστε να λάβετε τις οσμώσεις, μπορούν να αποσταλούν άμεσα (Θεσσαλονίκη, Κρήτη και Πάτρα) με κούριερ αλλα καταλαβαίνετε ότι τα έξοδα μεταφοράς θα είναι σαφώς ακριβότερα από την αποστολή με ΚΤΕΛ ή πλοίο.
Επειδή αυτήν την εποχή τρέχω ασταμάτητα για κάποια έργα, δεν έχω χρόνο να πάω στα ΚΤΕΛ και στο λιμάνι (την ώρα που τελειώνω έχουν κλείσει οι αποθήκες).

Πείτε μου το ΟΚ για να γίνει η αποστολή με κούριερ και θα γίνει άμεσα.

GP250381
16-11-06, 21:35
ποσο δηλαδη???

Juan
16-11-06, 21:46
Αν θέλετε εγώ μπορώ το Σάββατο να πάω στο σύλλογο, να τις πάρω και να τις βάλω στο πλοίο για την Κρήτη.
Αν δεν γίνεται αλλιώς Λεωνίδα για τα χρήματα, θα μου τα ανταποδώσετε όταν έρθω στην πατρίδα :D

klaz
16-11-06, 21:48
μηπως το καραβακι θα περασει και απο σαλονικα,να χαμογελασει το χειλακι κανενος ανεργου.........???

mikenuke
16-11-06, 21:49
γενικη ταχυδρομικη αποστολη με Β προτεραιοτητα εξοδα 3,60 € σε 3 μερες το εχετε. αν ψαχνετε για οικονομικη λυση κουριερ.
με τρεις και εξηντα δηλαδη!!!

Juan
16-11-06, 21:50
μηπως το καραβακι θα περασει και απο σαλονικα,να χαμογελασει το χειλακι κανενος ανεργου.........???
Αμέ ! :D:D:D
Και στα ΚΤΕΛ πάω αν είστε καλά παιδιά ;)

klaz
16-11-06, 22:00
πανε,πανε..γιατι εγω τουλαχιστο,ειμαι εντελως στεγνος και ψυχραιμος.....

Fonamstel
16-11-06, 22:08
Αναξιοπιστη η tds μετρηση με ηλεκτρονικό οργανο?Είμαστε Off-topic, αλλά τεσπα.

Το συγκεκριμένο TDSόμετρο είναι εντελώς ακατάλληλο για μέτρηση του νερού που βγάζει η RO - σχεδόν καθαρό H2O. Αυτό εννοώ σαν "μέτρηση (της εξόδου)".
Για τέτοια σχεδόν καθαρά νερά χρειάζονται πανάκριβα όργανα και όχι γκατζετάκια για ερασιτέχνες ενυδρειάδες.

Για "καθημερινά" νερά (βρύση κλπ) εννοείται οτι είναι ότι καλύτερο.

klaz
16-11-06, 22:10
αστα τωρα αυτα,και δες πως θα τις παρουμε πανω......αντε χριστουγεννα ηρθανε........

leonm
16-11-06, 22:22
Αν θέλετε εγώ μπορώ το Σάββατο να πάω στο σύλλογο, να τις πάρω και να τις βάλω στο πλοίο για την Κρήτη.
Αν δεν γίνεται αλλιώς Λεωνίδα για τα χρήματα, θα μου τα ανταποδώσετε όταν έρθω στην πατρίδα :D
Εγώ θάλεγα ότι δεν βιάζομαι καθόλου όμως ο φίλος gp βιάζεται.Οπότε αν δεν σου κάνει μεγάλο κόπο...όπως νομίζεις.
Οσο για την ανταπόδοση...από κοντά όταν έρθεις:D
ΥΓ Klaz το καραβάκι δεν περνά από σαλλόνικα οπότε μάλλον τελευταίοι θα τις πάρετε εσείς οι βόριοι:smt064

Οσο έγραφα αυτά γράφτηκε και για το ΚΤΕΛ οπότε άκυρο το ΥΓ

Fonamstel
16-11-06, 22:29
αστα τωρα αυτα,και δες πως θα τις παρουμε πανω......αντε χριστουγεννα ηρθανε........ Τόσους μήνες περιμέναμε, δε χάθηκε ο κόσμος για μερικές μέρες ακόμα.
Πολύ βιάζεσαι μωρ' αδερφάκι μου :D

ΥΓ: τα χριστούγεννα είναι σε 40 μέρες :p

ΥΓ2: Εδώ (σαλονικα) είμαστε αρκετοί. Ακόμα και με κούριερ να σταλούν... αν μοιραστούν τα έξοδα σε 6,7 πόσοι είμαστε, πάλι σχετικά φθηνά δε θα βγουν;:smt017

Giorgos
17-11-06, 00:59
Οπότε έκλεισε.
Τα πράγματα για Θεσσαλονίκη, Κρήτη και Πάτρα είναι όλα τακτοποιημένα και πακεταρισμένα. Το μόνο που μένει είναι να τα πάρει ο Γιάννης (Juan) και να τα πάει στο ΚΤΕΛ και το λιμάνι.
Γιάννη, θα τα πούμε το Σάββατο.

Fonamstel
17-11-06, 01:15
Σάββατο; :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Γιάννη (Juan) θερμή παράκληση, ει δυνατόν από Δευτέρα οι αποστολές... μια που κανόνισα λουτροθεραπεία το Σαβ/κο... ;) ;) ;)

Juan
17-11-06, 10:49
Το να κινηθείς καθημερινές με αυτοκίνητο στην Αθήνα απαιτεί πολύ χρόνο και δεν υπάρχει :D Δεν νομίζω όμως ότι θα υπάρχει πρόβλημα να παραμείνουν στις αποθήκες των ΚΤΕΛ μέχρι να τις παραλάβετε.

Το πρόβλημα είναι για την μεταφορά με το πλοίο που φτάνει νωρίς στο λιμάνι και θα πρέπει να περιμένει κάποιος το πακέτο... Πείτε μου λοιπόν οι Κρήτες αν και πως (και αν) θέλετε να γίνει (με π.μ.)

Fonamstel
17-11-06, 16:56
Μπα, δεν θα παραμείνουν στις αποθήκες.
Ο γνωστός άγνωστος με καταράστηκε και η λουτροθεραπεία ακυρώθηκε :mad:

akisk
17-11-06, 17:00
Υπαρχει κανεις να μας δωσει καμμια TDS μετρηση για αυτην την RO ?...ετσι δειγματοληπτικα , με καινουργια φιλτρα , στην εισοδο/εξοδο .Οσοι περισσοτεροι τοσο καλυτερα ...

Λοιπόν ας κάνω εγώ την αρχή των μετρήσεων, δεν μπορώ να κρίνω αν είναι αξιόπιστο για έξοδο R0 ή όχι το TDS meter, αλλά οι μετρήσεις πιστεύω ότι έχουν κάποιο ενδιαφέρον:
Νερό βρύσης (Μαρούσι): TDS 165, Ph 7.4 (Tetra Test σταγόνες)
Νερό εξόδου όσμωσης : TDS 11, Ph 7 (Tetra Test σταγόνες)

Νερό του ενυδρείου μου: TDS 230, Ph 7.3 :mad: (Tetra Test σταγόνες)
Νερό από ενυδρείο μεγάλου "γνωστού" ενυδρειομάγαζου: TDS 630 :eek: , Ph 7.7 :eek: (Tetra Test σταγόνες)

Αυτά για την ώρα ...

kastmaniac
17-11-06, 17:22
Εμείς οι Κρήτες έχουμε ήδη κανονίσει. Ο newfish ανεβαίνει την ερχόμενη Πέμπτη στον σύλλογα και θα παραλάβει τις οσμώσεις για εμάς. Θα τις φέρει Ηράκλειο όπου θα τις παραλάβω εγώ. Με τους leonm και GP θα συναντηθούμε Ρέθυμνο και θα τις πάω εγώ. Απ' όσο ξέρω δεν έχει αλλάξει κάτι. Αν τα παιδιά στα Χανιά βιάζονται τόσο πολύ και δεν μπορούν να περιμένουν μια εβδομάδα ακόμα Juan, ας το επιβεβαιώσουν και στείλε τις οσμώσεις με πλοίο κατ' ευθείαν εκεί (Χανιά). Την δική μου θα την παραλάβει ο newfish μια και καλή!

leonm
17-11-06, 18:06
Αν τα παιδιά στα Χανιά βιάζονται τόσο πολύ και δεν μπορούν να περιμένουν μια εβδομάδα ακόμα Juan, ας το επιβεβαιώσουν και στείλε τις οσμώσεις με πλοίο κατ' ευθείαν εκεί (Χανιά).
Τις δικές μας θα τις στείλει τελικά ο Juan.

GP250381
17-11-06, 18:14
Εμείς οι Κρήτες έχουμε ήδη κανονίσει. Ο newfish ανεβαίνει την ερχόμενη Πέμπτη στον σύλλογα και θα παραλάβει τις οσμώσεις για εμάς. Θα τις φέρει Ηράκλειο όπου θα τις παραλάβω εγώ. Με τους leonm και GP θα συναντηθούμε Ρέθυμνο και θα τις πάω εγώ. Απ' όσο ξέρω δεν έχει αλλάξει κάτι. Αν τα παιδιά στα Χανιά βιάζονται τόσο πολύ και δεν μπορούν να περιμένουν μια εβδομάδα ακόμα Juan, ας το επιβεβαιώσουν και στείλε τις οσμώσεις με πλοίο κατ' ευθείαν εκεί (Χανιά). Την δική μου θα την παραλάβει ο newfish μια και καλή!
γιωργαρε εγω βιαζομαι δυστυχως

Tricky
17-11-06, 18:25
Λοιπόν ας κάνω εγώ την αρχή των μετρήσεων, δεν μπορώ να κρίνω αν είναι αξιόπιστο για έξοδο R0 ή όχι το TDS meter, αλλά οι μετρήσεις πιστεύω ότι έχουν κάποιο ενδιαφέρον


Φιλε μου κατι τετοιο θελω , σε ευχαριστω ...
οσο για το TDS , μην το συζηταμε ...αυτος ειναι ο μονος τροπος αξιολογησης της λειτουργειας της RO ...το TDS θα σου πει και ποτε να αλλαξεις μεβρανη.

Παντως με βαση τις μετρησεις σου , η RO φαινεται να κανει καλη δουλεια ...αν παρει και μια στηλη DI , τοτε σιγουρα θα χτυπησει TDS = O .

Giorgos
18-11-06, 21:37
Πολύ χρήσιμες οι μετρήσεις σου Άκη. :smt023
Νερό από ενυδρείο μεγάλου "γνωστού" ενυδρειομάγαζου: TDS 630 :eek: , Ph 7.7 :eek: (Tetra Test σταγόνες)
Δεν μας λες και ποιο είναι το μαγαζί αυτό; :smt017

GP250381
19-11-06, 07:36
ηρθανε και εδω οι πολυποθητες οσμωσεις:smt026:smt026:smt026:smt026:smt026:smt026 :smt026
τις πηρα το πρωι.ευχαριστουμε πολυ;););)
(klaz ηρθε το κτελ??)

akisk
19-11-06, 09:32
Πολύ χρήσιμες οι μετρήσεις σου Άκη. :smt023

Δεν μας λες και ποιο είναι το μαγαζί αυτό; :smt017

Κοίτα Γιώργο, επειδή πιστεύω ότι πρέπει να λέγονται και τα καλά και τα άσχημα θα στο πω. Το μαγαζί είναι το WaterInn.
Πραγματικά με προβλημάτισε η μέτρηση της ποιότητας του νερού, στην ψαρασακούλα που βρίσκονταν τα ψάρια, η οποία δεν συμβαδίζει με την ποιότητα (και την επένδυση που έχει γίνει) στο μαγαζί αυτό.

klaz
19-11-06, 12:40
(klaz ηρθε το κτελ??)γιωργο,αν μιλησω με τον φον-μπυρα...:D..θα το μαθω....εξαλλου μολις ξυπνησα......:rolleyes::p

Fonamstel
19-11-06, 12:43
ηρθε το κτελ??
Οχι

klaz
19-11-06, 12:44
Οχιαφου σου ειπα στο πμ....οι δικοι μας στο κτελ,ειναι αριστοκρατες......απο δευτερα λοιπον....:smt090:smt045:smt045:smt026

Fonamstel
19-11-06, 12:55
αφου σου ειπα στο πμ....οι δικοι μας στο κτελ,ειναι αριστοκρατες......απο δευτερα λοιπον....:smt090:smt045:smt045:smt026
Δεν είναι αριστοκράτες... δουλεύουν σήμερα, απλά αν κάποiο δέμα παραδοθεί απόγευμα Σαββάτου φορτώνεται σε Κυριακάτικο δρομολόγιο. Συνεπώς φτάνει απόγευμα Κυριακής ;)

klaz
19-11-06, 12:59
για να μην το παιδευουμε αλλο....την δευτερα ετσι...???

leonm
19-11-06, 14:05
[quote=GP250381]ηρθανε και εδω οι πολυποθητες οσμωσεις:smt026:smt026:smt026:smt026:smt026:smt026 :smt026
τις πηρα το πρωι.ευχαριστουμε πολυ;););)
quote]
Ενα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα στους Giorgos, Juan+-3

Juan
19-11-06, 14:14
Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση :smt087

Η παράδοση έγινε στα ΚΤΕΛ κηφισού, προς Θεσσαλονίκη και Πάτρα εχθές το απόγευμα.
Οι Fonamstel και DimmyF θα τα παραλάβετε με την επίδειξη της ταυτοτητά σας.
Η Θεσσαλονίκη* σήμερα (Κυριακή) στις 19:00 και η Πάτρα** την Δευτέρα το απόγευμα αφού δεν έχει λεωφορείο την Κυριακή.


*Το χαρτάκι γράφει:
"ώρα δρομολογίου 10:00"
(Το 19:00 μου το είπαν στην αποθήκη που παρέδωσα)
Αποθήκη Θεσ/νίκης 2310/595.470



**Πάτρας : 2610 623.889
Ζαϊμη 2

Fonamstel
19-11-06, 20:20
Τα αγαθά παρελήφθησαν.:cool:
Αν κάποιος βιάζεται του θανατά... μέχρι τα μεσάνυχτα μπορεί να τα πάρει, αλλιώς αύριο το απόγευμα.

Να δούμε τώρα πως θα δώσουμε τα 12 ευρώ των μεταφορικών στον Juan :smt017

klaz
19-11-06, 20:35
τα μαζευουμε,και τα δινουμε στη συναντηση σ'αυτον που κανει χρεη γραμματεα,για να τα μεταβιβασει στα κεντρικα και στον γιαννη μας....εμεις οι 2 θα τα πουμε αυριο...!!!!

Juan
19-11-06, 22:37
Δεν υπάρχει λόγος να κάνετε κάτι με τα έξοδα.

Χρωστάτε χάρη . . :smt077

caverman
23-11-06, 15:04
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Πολύ χρήσιμες οι μετρήσεις σου Άκη. :smt023

Δεν μας λες και ποιο είναι το μαγαζί αυτό; :smt017


Και τι νερό βγάζουν οι βρύσες στις ....Κουκουβάουνες;;;;..:smt017 .γιατί κάπου είχα ακούσει παλαιότερα ότι δεν υδρεύονται αποκλειστικά από την ΕΥΔΑΠ. (χωρίς να παίρνω και όρκο :smt083 για το τι ισχύσει σήμερα).

- εάν θέλει ο mod ας το μεταφέρει-

Fonamstel
23-11-06, 21:27
Δεν υπάρχει λόγος να κάνετε κάτι με τα έξοδα.
Χρωστάτε χάρη . . :smt077Το πρόβλημα όμως είναι οτι τα χρέη ξεχνιούνται εύκολα από τους χρεωστούντες :p γι αυτό, η ιδέα του Κλαζ καλή φαίνεται :rolleyes:

Juan
23-11-06, 21:33
λέω να το ρισκάρω :d

αν όμως σας κάνει να αισθάνεσθαι άσχημα για το χρέος . .

klaz
24-11-06, 21:41
μπορουμε να σε ξεπληρωσουμε και με... μπυρες.....εεεε fon amstel...??????

gwgw
06-01-07, 14:03
αλλη παραγγελια θα κανουμε??

netblues
06-01-07, 14:46
το κοβω να αργει..
Ριξε μια ματια στο ebay, κατα γερμανια μερια, μαλλον θα σε βολεψει.

Tricky
06-01-07, 16:49
Κοιταζω μια ακρη για ΑΟ ...αν κατσει θα ειναι φοβερη φαση για ολους ...μιλαμε για μεγαλα μοντελα 5 σταδιων απο Γερμανια.

Μεσα στην εβδομαδα πιστευω να εχω νεα ...

gwgw
07-01-07, 12:42
:smt038:smt038:smt038:smt038

gwgw
10-02-07, 14:15
Κανενα νεο....?

Tricky
10-02-07, 16:30
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15381

Κανε υπομονη κανα δυο μερες να δοκιμαστει και θα σε ενημερωσω ...

TaitO
10-02-07, 16:59
Εδώ είμαστε..
Περιμένουμε με αγωνία, να το ξέρεις.....
:)