PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξυφοφοροι προβλημα


stigma98
12-05-06, 00:32
Καλησπερα σας,δεν ξερω αν ειναι οντως προβλημα η ειναι φυσιολογικο,αλλα εχω 2 ξυφοφορους αρσενικους και ο ενας δεν αφηνει τον αλλον σε ησυχεια καθολου.Ολη την ωρα τον κυνηγαει ακομα και στο φαγητο.ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΕ τον κακομοιρο να φανταστητε οτι ψαχνει συνεχεια που ειναι ο επιθετικος για να τον αποφυγει.ΤΗΑΝKS.

Strahos
14-05-06, 14:05
καλησπερίζω τους παραπεντάδες συναδέλφους :p , είναι όντως πρόβλημα θέλουν 2-3 θηλυκά ο καθένας αυτοί οι ξιφοφόροι για να μοιράζεται το "πρίξιμο", μπορεί από το κυνηγιτό να στρεσσάρεται πολύ ο αρσενικός σου και να σου αρρωστήσει. απλά να ξέρεις οτι αν βάλεις θηλυκά θα αρχίσουν να γεννοβολάνε και τα μικρά μπορεί να είναι χαρά στην αρχή αλλά μετά ίσως να είναι πρόβλημα...

stigma98
15-05-06, 00:13
καλησπερίζω τους παραπεντάδες συναδέλφους :p , είναι όντως πρόβλημα θέλουν 2-3 θηλυκά ο καθένας αυτοί οι ξιφοφόροι για να μοιράζεται το "πρίξιμο", μπορεί από το κυνηγιτό να στρεσσάρεται πολύ ο αρσενικός σου και να σου αρρωστήσει. απλά να ξέρεις οτι αν βάλεις θηλυκά θα αρχίσουν να γεννοβολάνε και τα μικρά μπορεί να είναι χαρά στην αρχή αλλά μετά ίσως να είναι πρόβλημα...


Καλησπερα και απο εμενα:p :p ,para 5 η αετo κανεις?Mε μπερδεψε το avatar(λιγο εκτος θεματος αλλα sorry).Στο θεμα μας τωρα του site μας εχω μεσα 3 θυληκες για αρχη και βλεπουμε.Μετα τι εννοεις οτι θα ειναι προβλημα?:confused: :confused:

Strahos
15-05-06, 14:21
θα είναι πρόβλημα τα πολλά ψάρια μέσα στο ενυδρείο σου, μάλλον δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις! θα πρέπει να σκέφτεσαι που να τα δώσεις και τέτοια πράγματα:)

Υ.Γ.: αετό κάνω (λέω οτι κάνω δηλαδή γιατί έχει περάσει πολλής καιρός, με αυτή την βραδυνή κ...δουλειά, έχω χάσει πολλά, αλλά μέχρι ιούνιο μετά στοπ!:D )

stigma98
16-05-06, 02:29
θα είναι πρόβλημα τα πολλά ψάρια μέσα στο ενυδρείο σου, μάλλον δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις! θα πρέπει να σκέφτεσαι που να τα δώσεις και τέτοια πράγματα:)

Υ.Γ.: αετό κάνω (λέω οτι κάνω δηλαδή γιατί έχει περάσει πολλής καιρός, με αυτή την βραδυνή κ...δουλειά, έχω χάσει πολλά, αλλά μέχρι ιούνιο μετά στοπ!:D )


Ηδη εχω 2 ανεπυτηχεις γεννες και τα εχω παρει :mad: zw :smt070 :smt076 με την τυχη μου,οποτε ας βγουν με το καλο και βλεπουμε μετα.Τωρα εχω 39 μικρα guppies:p :smt038 ,apo χθες ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΜΙΑ γυαλα να δουμε τι θα γινει και αυτα.Σου εχω στειλει και pm.