PDA

Επιστροφή στο Forum : Ημερησια Εκδρομη ΠΣΦΕ - οργανωση ΚΒΕ


mikenuke
03-04-06, 23:37
Η εκδρομή του ΚΒΕ στην Περιοχή της Λίμνης Κερκίνης στις Σέρρες θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Μαΐου 2006.

Το πρόγραμμα δραστηριοτήτων της εκδρομής έχει ως εξής:

-Συγκέντρωση των συμμετεχόντων στις 8:00 το πρωί της Κυριακής στο parking του Carrefour της Ευκαρπίας.
-Αναχώρηση στις 8:30
-Άφιξη στο χωριό Βυρώνεια και επίσκεψη στο δημοτικό ενυδρείο που φιλοξενεί στα ενυδρεία του ψάρια από την τοπική λίμνη.
-Ακολουθεί επίσκεψη στην λίμνη Κερκίνη όπου θα γίνει βαρκάδα και ξενάγηση με καφέ εν πλω. Για όσους δεν θέλουν να ακολουθήσουν θα μπορέσουν να απολαύσουν τον καφέ τους παραλιακά.
-Για τους καλοφαγάδες η συνέχεια επιφυλάσσει εκπαιδευτική εκδρομή σε τοπική ταβέρνα με σπεσιαλιτέ τον βούβαλο.
-Η αναχώρηση θα γίνει μετά το γεύμα.

Η μετακίνηση θα γίνει με Ι.Χ. και σε περίπτωση που κάποιοι δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσω θα εξυπηρετηθουν από τα υπόλοιπα μέλη της παρέας.

Στην εκδρομή μπορούν συμμετέχουν εκτός από τα μέλη του συλλόγου και μη μέλη και οι οικογένειες τους.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν, και μπορούν να συμμετέχουν και φίλοι από όλη την Ελλάδα.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δημήτρη Σκενδέρη (dim) για την αρχική ιδέα και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

Οργάνωση Κλιμάκιο Βορείου Ελλάδος ΠΣΦΕ

Ακολουθει το ιστορικο της οργανωσης:
Για συμμετοχες/ερωτησεις κλπ απαντηστε σε αυτο το thread.
-------------------------------------------------------------------------
Εδω και μηνες στις συζητησεις των συναντησεων κυκλοφορει μια ιδεα για μια εκδρομη με τον συλλογο (http://www.greekaquarist.com/vb/showpost.php?p=106219&postcount=10).
Συγκεκριμενα αφορα την επισκεψη στην Λιμνη Κερκινη στο νομο Σερρων και αφορμη ειναι ενα δημοσιο ενυδρειο που υπαρχει στην Βυρωνεια και φιλοξενει τοπικα ψαρια απο την λιμνη.

Εφτασε η ανοιξη λοιπον και ειναι καιρος να οργανωθει αυτη η δραστηριοτητα.

Μεσα στον Μαιο λεμε να πραγματοποιησουμε την εκδρομη μας.
Σε πρωτη φαση θα θελαμε να δουμε ποσοι θα ηθελαν να συμμετεχουν, ωστε να δουμε τι λεωφορειο θα ψαξουμε να νοικιασουμε, ή αν θα ειμαστε με αυτοκινητα.

Στην συναντηση ακουστηκε πολυ η ιδεα να παμε με αυτοκινητα για να ειναι πιο αυτονομοι και ανεξαρτητοι καποιοι που θα εχουν μαζι τους γυναικες και παιδια, αν συμβει κατι να μπορουν να δρασουν αμεσα.Κατανοητον ... ομως μια εκδρομη με λεωφορειο οπως οι σχολικες θα εχει φοβερο χαβαλε και καλαμπουρι, και θα αφησει το περιθωριο να πιουμε και κανα ποτηρακι παραπανω.

οι δραστηριοτητες που μπορουμε να αναπτυξουμε στην περιοχη ειναι αρκετες οπως:
- επισκεψη στα ενυδρεια
- επισκεψη στην λιμνη και βολτα με βαρκες για παρατηρηση και χαλαρωση
- Φαι σε ταβερνα με σπεσιαλιτε πιατο απο βουβαλο (ειναι και γνωστος θα μας περιποιηθει!)
- Ξεναγηση στα οχυρα του Ρουπελ (μνημειο απο τον αγωνα του 41)

Στην περιπτωση που θελησουμε να το κανουμε διημερο οι δραστηριοτητες αυξανονται με τους εξης θεαματικους τροπους!
- Διανυκτερευση στο Αγγιστρο
- Μπανιο στο Χαμαμ (οπου μπορει να κλειστει ολοκληρη η αιθουσα για την παρεα,prive)
- Δειπνο-φαγητο με σπεσιαλιτε πιατο πεστροφας

Στην εκδρομη μπορουν να ερθουν και μη μελη του συλλογου.

Για πειτε τις ιδεες σας και αν ενδιαφερεστε.

Vickie
04-04-06, 02:29
Δε βλέπω κίνηση σ'αυτό το thread. Κανένα νέο; Έχουν περάσει και 20 μέρες από τη δημοσίευσή του! Εγώ πάντως εκτός απροόπτου, είμαι μέσα!:D

lasal
04-04-06, 07:39
Έχουν περάσει και 20 μέρες από τη δημοσίευσή του! Εγώ πάντως εκτός απροόπτου, είμαι μέσα!:D Ουτε 2 μέρες δεν εχει που μπήκε
:o
Εκτός φυσικά και αν εννοείς την μηνιαία συνάντηση η οποία έγινε την κυριακή

mikenuke
04-04-06, 08:49
για την ακριβεια ουτε 10.

Απλως η Βικυ θυμαται την υπογραφη που ειχαμε βαλει και γι'αυτο θα μπερδευτηκε. Τωρα η υπογραφη εχει και λινκ συνδεμενο.

AFRIKANOFILOS
04-04-06, 11:21
Και Εγω Ειμαι Μεσα!ποπο Τρελη Φαση!

Vickie
04-04-06, 12:43
Χμ... ναι κάτι είδα που με μπέρδεψε! Όπως κι αν έχει άντε να υπάρχει κίνηση στο θέμα!:D

Μάγγος Θωμάς
05-04-06, 13:28
mike και έγω είμαι μέσα ........................ υπο προυποθέσεις

Στην συναντηση ακουστηκε πολυ η ιδεα να παμε με αυτοκινητα για να ειναι πιο αυτονομοι και ανεξαρτητοι καποιοι που θα εχουν μαζι τους γυναικες και παιδια, αν συμβει κατι να μπορουν να δρασουν αμεσα

:D

klaz
05-04-06, 13:47
mike και έγω είμαι μέσα ........................ υπο προυποθέσεις



:Dμια απο τα ιδια με το φιλο θωμα.........:p

pani
06-04-06, 12:55
Απο το ενδιαφέρο που βλέπωωωω η συμμετοχή θα είναι λίγη μου φαίνεται... η κάνω λάθος...... στην ουσία σας ζηλεύωωω..... συγχωρέστε με

mikenuke
10-04-06, 23:19
Η εκδρομή του ΚΒΕ στην Περιοχή της Λίμνης Κερκίνης στις Σέρρες θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Μαΐου 2006.

Το πρόγραμμα δραστηριοτήτων της εκδρομής έχει ως εξής:

-Συγκέντρωση των συμμετεχόντων στις 8:00 το πρωί της Κυριακής στο parking του Carrefour της Ευκαρπίας.
-Αναχώρηση στις 8:30
-Άφιξη στο χωριό Βυρώνεια και επίσκεψη στο δημοτικό ενυδρείο που φιλοξενεί στα ενυδρεία του ψάρια από την τοπική λίμνη.
-Ακολουθεί επίσκεψη στην λίμνη Κερκίνη όπου θα γίνει βαρκάδα και ξενάγηση με καφέ εν πλω. Για όσους δεν θέλουν να ακολουθήσουν θα μπορέσουν να απολαύσουν τον καφέ τους παραλιακά.
-Για τους καλοφαγάδες η συνέχεια επιφυλάσσει εκπαιδευτική εκδρομή σε τοπική ταβέρνα με σπεσιαλιτέ τον βούβαλο.
-Η αναχώρηση θα γίνει μετά το γεύμα.

Η μετακίνηση θα γίνει με Ι.Χ. και σε περίπτωση που κάποιοι δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσω θα εξυπηρετηθουν από τα υπόλοιπα μέλη της παρέας.

Στην εκδρομή μπορούν συμμετέχουν εκτός από τα μέλη του συλλόγου και μη μέλη και οι οικογένειες τους.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν, και μπορούν να συμμετέχουν και φίλοι από όλη την Ελλάδα.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δημήτρη Σκενδέρη (dim) για την αρχική ιδέα και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

Οργάνωση Κλιμάκιο Βορείου Ελλάδος ΠΣΦΕ

Συζητηση και συμμετοχες εδω... (http://greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=11385)

klaz
10-04-06, 23:38
ΜΕΣΑ...με τα μπουνια.....εεεε,ξερετε,κλασσικα πρωτος......:p:p:p:p

lasal
11-04-06, 00:38
Και γώ φυσικά θα ειμαι παρόν
:D

Μάγδα
11-04-06, 08:22
Και γω παρούσα :)

Pritanis
11-04-06, 10:53
μετα την απουσια μου στην προηγουμενη συναντηση επιστρεφω δριμυτερος..... Μπορουμε αν μαζευτουμε καμποσοι να νοικιασουμε και πουλμανακι με οδηγο..... Να θυμηθουμε λιγο τα σχολικα μας χρονια και να πιουμε και κανα ποτηρακι παραπανω χωρις αγχος........

klaz
11-04-06, 11:26
μετα την απουσια μου στην προηγουμενη συναντηση επιστρεφω δριμυτερος..... Μπορουμε αν μαζευτουμε καμποσοι να νοικιασουμε και πουλμανακι με οδηγο..... Να θυμηθουμε λιγο τα σχολικα μας χρονια και να πιουμε και κανα ποτηρακι παραπανω χωρις αγχος........τι θελεις να μας πεις νικο..?δηλαδη οτι επινες πολυ σαν μαθητης,και γινοσουνα ζαντα,για αυτο το λογο δεν οδηγουσες..??????:D

Ιορδάνης
11-04-06, 17:41
Λοιπόν επειδή ο Μάρτης δεν λείπει ποτέ από την Σαρρακοστή θα είναι και ο Φιλικά Ιορδάνης εκεί :d :d :d .
Φιλικά Ιορδάνης.

Fonamstel
11-04-06, 21:07
:smt013
Δουλεύω ! zw








...ενώ την προηγούμενη (21 Μαιου) που δεν δουλεύω και γιορτάζω θα σας έφερνα και γλυκά. Τώρα, μπινελίκια δεν έχει. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

AFRIKANOFILOS
12-04-06, 22:13
Μεσα και εγω!Αλλα δεν ειναι 100 τις 100 συγουρο ακομα.

Archon
28-04-06, 16:16
Εγώ σήμερα άρχισα να την σιγοψήνω την γυναίκα μου......
το σχέδιο έχει ως εξής: την φέρνω στην συνάντηση στις 7/5. Εκεί την πλευρίζετε και κάνει και αυτή παρέες. ( θα φέρω και έναν ξάδερφο...Μιχάλη να έχεις αίτηση).
Είδη κοιτάει την εναλλακτική να αφήσουμε το παιδί στην πεθερά μου για να έρθουμε οι δυό μας.(δεν το έχει κάνει ποτέ!!!!)
Συνχομπίστες ....σύνεργοι με το γάντι και την πήραμε την Πόλη 99%.
Περιμένω υποστήριξη....

Με σεβασμό.

mikenuke
28-04-06, 17:47
Στη συναντηση Μαιου θα εχω το λαπτοπ και θα σας περναω wireless κατευθειαν!
Ετσι μπραβο , παμε να γεμισουμε και λεωφορειο!

KIRKMAN
03-05-06, 01:13
Εάν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό παέι το βουνό στον Μωάμεθ.
Αυτό συμβαίνει και με μένα αφού δεν ξέρω εάν θα μπορέσω να είμαι στις 7 Μαίου στην συγκέντρωση,
αλλά θα είμαι σίγουρα στην εκδρομή.

ΠΡΟΤΑΣΗ!!! Στείλτε μου πμ για το δρομολόγιο γιατί η περιοχή γύρω από την λίμνη έχει φανταστικές διαδρομές π.χ. υπάρχει δρόμος που σε πηγαίνει όχθη , όχθη με την λίμνη,χωριά στην λίμνη και πολλά άλλα.
Στέλνω μήνυμα στο mikenuke για τα περαιτέρω.:p :p :p :p

asteris
07-05-06, 09:50
Στην σημερινή συνάντηση πάλι δεν θα μπορέσω να έρθω (3η Κυριακή με βαφτίσια, νισάφι πια...), αλλά στις 28 είμαι μέσα εκτός απροόπτου...

Blanch
07-05-06, 12:47
Στη συναντηση Μαιου θα εχω το λαπτοπ και θα σας περναω wireless κατευθειαν!
Ετσι μπραβο , παμε να γεμισουμε και λεωφορειο!

Στο υλικό που θα μας δείξετε μετά, να υπάρχει και ηχητική επένδυση! Θέλω να ακούσω το "ήταν ένα μικρό καράβι"! :smt035 :smt035 :smt035 +-8

george
07-05-06, 13:55
Kαι κάτι από Βουγιουκλάκη ίσως ;;;

AFRIKANOFILOS
07-05-06, 21:56
Παιδια θα παει κανεις απο Αθηνα?Αν ναι ας το πει εδω.Thanks.

stigma98
21-05-06, 04:49
Γαμωτο πολυ θα ηθελα να ερθω :( :( γεια να γνωριστουμε κιολας αλλα και για τον λογο οτι ημουν φανταρος στην Βυρωνεια στην 6 εμα γεια 16 μηνες εκει!:( :( :(

george
23-05-06, 10:11
Θα μου πει κανείς αν θα φέρει μαζί τα παιδιά του και τι ηλικίας είναι ;;

Archon
23-05-06, 10:36
Γαμωτο πολυ θα ηθελα να ερθω :( :( γεια να γνωριστουμε κιολας αλλα και για τον λογο οτι ημουν φανταρος στην Βυρωνεια στην 6 εμα γεια 16 μηνες εκει!:( :( :(

Γ@μ#το εμένα πάει να ναυαγήσει.....περίμενα τους γονείς μου να κρατήσουν τον μικρό (13,5 μηνών) αλλά δεν θα έρθουν....αν έρθουμε πρέπει να κουβαλήσουμε το μισό σπίτι...μπλέντερ, κατσαρόλες, φρούτα, πιατάκια, κουταλάκια, κρέμες,.....δεν περιγράφω άλλο.
Άντε να δούμε τι θα μας φωτίσει ο Θεός ( όχι εσύ klaz ο άλλος Θεός...:p)

Μάγδα
23-05-06, 12:20
Θα μου πει κανείς αν θα φέρει μαζί τα παιδιά του και τι ηλικίας είναι ;;

3 και 5.

Υ.Γ:Αντώνη φυσικά και να πάρετε το μικρό και τα απαραίτητα μαζί :)
Ολοι αυτό κάνουμε.Είναι και καλή εξάσκηση για τις μελλοντικές μετακινήσεις σας ;)
Μόνο που θα είναι στη φύση αρκετές ώρες είναι ένας σοβαρός λόγος να έρθει και κείνο.

klaz
23-05-06, 12:22
Θα μου πει κανείς αν θα φέρει μαζί τα παιδιά του και τι ηλικίας είναι ;;...????γιατι..?θα ντυθεις ηρωδης..????:D :D :D

george
23-05-06, 12:25
Έχουν περάσει τα καρναβάλια !!

dim
24-05-06, 16:51
Γαμωτο πολυ θα ηθελα να ερθω :( :( γεια να γνωριστουμε κιολας αλλα και για τον λογο οτι ημουν φανταρος στην Βυρωνεια στην 6 εμα γεια 16 μηνες εκει!:( :( :(

και εγώ έκανα φαντάρος εκεί στο 19ΣΠ. πήγα και στο στρατόπεδο να δω και έκλεισε εδώ και κανα 2 χρόνια.... έτσι βρέθηκε και το ενυδρείο. πήγα πορόϊα για φαΐ και πήγα και μια βόλτα στην βυρώνεια και βρήκα και το μέρος οπου φιλοξενεί τα ενυδρεία.

ΡΑΠΤΗ
30-11-06, 11:14
καλημερα παιδια..........!!!!!!!!λοιπον η ιδεα ειναι τελεια!!!εγω ειμαι απο εκει και τα μερη που αναφερεται τα εχω επισκεφτει αρκετες φορες!!!λοιπον αν ολα πανε καλα και εκτος απροοπτου θα ερθω να σας βρω και εγω......!!!!!φιλακια

gwgw
30-11-06, 12:14
κουκλα..ειδες την ημερομηνια του ποστ....??

χιχι...

ΡΑΠΤΗ
30-11-06, 16:39
ΠΑΙΔΙΑ.............ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ.............ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ......!!!!!!!!!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ

klaz
30-11-06, 16:43
δεν θα ερθεις δηλαδη `back to the future μαζι μας......???
ΥΓ.μπορω να φερω μαζι μου και τον φιλο μου τον mr spok.....????
κριμα θα ερχοταν και ο πρυτανης με καμμια διακοσαρια κιλα δισκους,ξερεις,απο αυτους που εκτρεφει κατα χιλιαδες.....

dimitris21
30-11-06, 16:45
ΠΑΙΔΙΑ.............ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ.............ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ......!!!!!!!!!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ

Για διάβασε πάλι το από πάνω post.

nikos_2600
23-01-07, 10:10
E MEIS APO SERRES THA EIMASTE SIGOYRA 4 ATOMA!

mikenuke
23-01-07, 10:25
Nικο αργησες, στην επομενη ομως θα προλαβεις...
για την ωρα ετοιμασου να μας επισκεφτεις στην εκθεση ζωοτεχνια στις 8 φεβρουαριου εως τις 11!
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14705

thomas60
24-03-07, 10:44
Πολύ καλή η ιδέα αλααα επιφυλάσσομαι γιατί έχουμε πρόβλημα
με τα εγκονια μου τα οποία προσέχουμε (τα ξέρετε αυτές η υποχρεώσεις)
Ώμος θέλω και να ξεσκάσω και λίγο αλλά και να γνωρισθούμε γι αυτό
Θα προσπαθήσω να κάνω μια μικρή επανάσταση και θα το προσπαθήσω
πολύ. Ευχαριστώ με πολύ φιλία Γιώργος

george
24-03-07, 11:43
Τοmas....για δες λίγο τις ημερομηνίες....μήπως μπερδεύτηκες ; :confused::confused::confused:

halvas69
24-03-07, 16:21
/lock asap