PDA

Επιστροφή στο Forum : το καινουργιο RIO 400 μου.


billy
14-02-06, 23:47
Φιλαρακια σας βαζω μερικες φωτογραφιες να μου πειτε την γνωμη σας.Οσο για τα ψαρια που θα φιλοξενησω θα ειναι διαφορες κιχλιδες..Τα δυο κοχιλια ελπιζω να μην σας πηραξουν πολυ.Τα εβαλα για ζευγαρομα..:p:p;)

AlexDuke
15-02-06, 00:04
ομορφο αλλα λειπουν φυτα!τις πετρες τις εχεις κολλισει?
:D:D

billy
15-02-06, 00:11
Φιλε εχω ειδη προσθεση μερικα απλα δεν ειχα πιο προσφατες φωτο.Οχι δεν τις κολλησα γιατι ειναι πολυ μεγαλες.

Tolis
15-02-06, 00:12
Ποσα λιτρα ειναι? με αυτες τις πετρες μονο για αφρικανικες κιχλιδες.

billy
15-02-06, 00:14
400 καθαρο.

Liolios
15-02-06, 00:20
Φιλε εχω ειδη προσθεση μερικα απλα δεν ειχα πιο προσφατες φωτο.Οχι δεν τις κολλησα γιατι ειναι πολυ μεγαλες.

Καλά θα κάνεις να τις κολλήσεις, μπορεί να έχεις απρόσμενα με τις κιχλίδες.
Το πιθάρι θα σου πρότεινα να το βγάλεις (δε δένει).
Αυτό που δε μου αρέσει είναι η πολυχρωμία στις πέτρες, δείχνουν λίγο αφύσικες.
Φυσικά, περί ορέξεως ουδείς λόγος;)

billy
15-02-06, 00:28
Ποσα λιτρα ειναι? με αυτες τις πετρες μονο για αφρικανικες κιχλιδες.φιλε τολι τι θα μου προτηνες αναλυτικοτερα για τα ψαρια?

billy
15-02-06, 00:33
Καλά θα κάνεις να τις κολλήσεις, μπορεί να έχεις απρόσμενα με τις κιχλίδες.
Το πιθάρι θα σου πρότεινα να το βγάλεις (δε δένει).
Αυτό που δε μου αρέσει είναι η πολυχρωμία στις πέτρες, δείχνουν λίγο αφύσικες.
Φυσικά, περί ορέξεως ουδείς λόγος;)Εχω κανει καποιες αλλαγες λογο τον φυτων και το πυθαρι το κατεβασα στην αμμο.Συντομα νεες φωτο με τα φυτα και με ψαρια..:p:p:p:p

Takis
15-02-06, 01:07
Οι πετρες σε λιγο καιρο θα παψουν να εχουν τοσο χρωμα, λογω της αλγης που θα εμφανιστει.
Οι μπλε πετρες δεν κολλανε. Στην θεση τους μπορουν να μπουν αλλες απλες.
Παντως ειναι πολυ καλο για Μαλαουι!!

billy
15-02-06, 01:15
Οι πετρες σε λιγο καιρο θα παψουν να εχουν τοσο χρωμα, λογω της αλγης που θα εμφανιστει.
Οι μπλε πετρες δεν κολλανε. Στην θεση τους μπορουν να μπουν αλλες απλες.
Παντως ειναι πολυ καλο για Μαλαουι!!Φιλε τακις μηπως γνωριζης ποσα περιπου ψαρια ειναι καλο να βαλω.Καθαρο 400 λιτρα.

Takis
15-02-06, 01:34
Πρωτα πρεπει να αποφασισεις τι ειδη θα βαλεις και μετα τον αριθμο.
Ριξε μια ματια σε σελιδες με πληροφοριες για κιχλιδες απο την Malawi να παρεις μια ιδεα και θα το δουμε στην συνεχεια.

mikenuke
15-02-06, 14:57
Μη θυμωσει κανεις, αλλα εμενα τα χρωματα μου θυμιζουν reef ενυδρειο.
Και η σταμνα στη μεση με το κοχυλι απο κατω μου θυμιζει συντριβανι!
Μου αρεσουν τα πιο φυσικα, και πιο βιοτοπικα τοπια.

billy
15-02-06, 20:21
Μη θυμωσει κανεις, αλλα εμενα τα χρωματα μου θυμιζουν reef ενυδρειο.
Και η σταμνα στη μεση με το κοχυλι απο κατω μου θυμιζει συντριβανι!
Μου αρεσουν τα πιο φυσικα, και πιο βιοτοπικα τοπια.reef ειναι το θαλασσινο?

mikenuke
15-02-06, 21:45
reef ειναι το θαλασσινο?
ναι με κοραλια, ανεμωνες, και αλλα τετοια χαμερπη!:D :rolleyes:

billy
16-02-06, 23:54
Παιδια πως σας φαινεται τωρα που προσθεσα φυτα ,ψαρακια και καποιες μικρο αλλαγες στη διακοσμηση?...

Ιορδάνης
17-02-06, 18:42
Καλησπέρα πολύ ωραίο,αλλά ταπεινή μου άποψη θα δείξει πολύ πιο
ωραίο με ένα μαύρο φόντο από πίσω παρά με την αφίσα.
Φιλικά Ιορδάνης.

Tricky
17-02-06, 19:49
Τα γουστα ειναι υποκειμενικα ...

υπο αυτο το πρισμα παντα , σορρυ αλλα δεν μου αρεσει καθολου...

Takis
17-02-06, 20:16
Το φοντο πρεπει να το αλλαξεις αμεσα.
Θα χαλαει οτι κι αν κανεις στη συνεχεια...

mikenuke
17-02-06, 22:11
Λοιπον Βασιλη μου, επειδη σε εχω γνωρισει απο κοντα και σε συμπαθησα, δες τα λινκ που σου γραφω εδω για να καταλαβεις σε ποιο θεαμα 8α υποκλινομουν!

Ειναι Συμμετοχες στον Διεθνη Διαγωνισμο του AGA.

2005
Πρωτη θεση:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2005.cgi?&Scale=3&op=showcase&category=1&vol=-1&id=149
Δευτερη θεση:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2005.cgi?&Scale=3&op=showcase&category=1&vol=-1&id=76
Η δικη μου συμμετοχη σε μινι διαστασεις!
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2005.cgi?&Scale=3&op=showcase&category=1&vol=-1&id=101

2004
Τριτη Θεση:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2004.cgi?&Scale=3&op=showcase&category=1&vol=-1&id=50

2003
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2003.cgi?&op=showcase&category=1&vol=-1&id=54

2002
Πρωτη θεση:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2002.cgi?&op=showcase&category=1&vol=-1&id=105

2001
Τριτη Θεση:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2001.cgi?&op=showcase&category=1&vol=-1&id=44

billy
17-02-06, 23:17
Ευχαριστω παιδια και για την καλη και για την κακη κριτικη.Φιλε mike ειδα ολα οσα μου προτεινες ,αρκετα ενδιαφερον.Εχω πολυ δουλεια λοιπον.Πρωτα απο ολα θα προσπαθησω να βγαλω το φοντο.Επειτα να αλλαξω το στησιμο τον πετρων και τον λουλουδιων.Ελπιζωντας σε ενα καλυτερο αποτελεσμα....;););););)

Strahos
18-02-06, 04:03
αυτά είναι ενυδρεία όχι η δικιά μου η κουτσουλιά! γλυκοκοιτάζω πολύ το rio 400 τώρα τελευταία, πόσο το πήρες billy κι από που?

billy
18-02-06, 22:04
αυτά είναι ενυδρεία όχι η δικιά μου η κουτσουλιά! γλυκοκοιτάζω πολύ το rio 400 τώρα τελευταία, πόσο το πήρες billy κι από που?Φιλε το πηρα απο ενα πετ σοπ στην μποτσαρη, το φιλο μου AZORES.Βρεστον απο την λιστα μελων και μπες στο ον λαιν καταστημα του να ενημερωθης για της πολυ καλες τιμες του.

Strahos
19-02-06, 21:00
Φιλε το πηρα απο ενα πετ σοπ στην μποτσαρη, το φιλο μου AZORES.Βρεστον απο την λιστα μελων και μπες στο ον λαιν καταστημα του να ενημερωθης για της πολυ καλες τιμες του.

τον ξέρω τον Κωστή είναι πρώτος!:p αύριο θα είμαι εκεί για αγορά φίλτρου οπότε ρωτάω και για rio...
ευχαριστώ

Πάνος
19-02-06, 21:37
ωραια η κινηση να βαλεις και λιγα φυτα ασχετα αν εγω επελεγα διαφορετικα ειδη. το πιθαρι καλως το εξαφανισες...εγω θα εξαφανιζα και τα κοχυλια.
απ'οτι ειδα εχεις πετρες παρομοιες...αλλες π.χ. ειναι καφε και αλλες ανοιχτοχρωμες με πολλες κοιλοτητες. τις εχεις ανακατεμενες..αν τις κρατησεις..γιατι δε δοκιμαζεις να βαλεις ολες τις καφε μαζι και τις αλλες (με τις κοιλοτητες) σε αλλο σημειο επισης μαζι? να δινεις την αποψη πως εχεις διαφορετικες ζωνες-επικρατειες στο ενυδρειο σου κι οχι ολα ανακατεμενα σαν να επεσαν απο κατολισθηση..
παραυτα νομιζω πως εχεις κανει κατι καλο και θα το κανεις ακομη καλυτερο...εξαλλου το παν ειναι να αρεσει σε σενα!
φιλικα

billy
19-02-06, 21:54
Τι λέτε τώρα;
Περιμένω νέα σας..

mikenuke
19-02-06, 22:02
Βασιλη! +-3
Τωρα μαλιστα εχει γινει πολυ καλο.
Παραβλεπω τα χρωματα τις πετρας τα οποια τα προτιμω στο φυσικο τους αλλα απο στησιμο πιστευω εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!!!

Εισαι υποδειγμα μαθητου!
Συγχαρητηρια!

Πάνος
19-02-06, 22:18
way to go φιλε βασιλη.
και μονο η αλλαγη του φοντου το βελτιωσε δραματικα.
στην 3η φωτο διακρινω κατω δεξια μια ανουμπια...τιναξε την αμμο απο τα φυλλα της και ΚΥΡΙΩΣ βγαλε εξω τον "κορμο". τα ριζιδια μπορουν να ειναι παραχωμενα αλλα ο κυριως κορμος και τα φυλλα πρεπει να ειναι τελειως εξω για να μη σου χαλασει...με τοσες πετρες καλυτερα θα ηταν να δεσεις με πετονια σε καποια απο αυτες.
μπραβο. να το χαιρεσαι!:p

billy
20-02-06, 02:14
Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια...χαλαλη η κουραση .Ακομα και το ψαρακια φαινονται ποιο χαρουμενα γιατι δημιουργιθηκαν ποιο πολλες κρυψωνες.:p:p

halvas69
20-02-06, 02:20
Εξαιρετική βελτίωση, τώρα θα έλεγα ότι μου αρέσει αλλά μου τα χαλάει το κοχύλι.
Στην θέση σου αν το ήθελα για κάποια χρήση ιδιαίτερη θα το έκρυβα, αλλιώς το θεωρώ τελείως άσχετο.

Theokyr
20-02-06, 11:31
Μαθαίνεις γρήγορα :)

Έχεις σκεφτεί τι θα γίνει με τις πέτρες αν γίνει κανένας σεισμός (χτύπα ξύλο)?

Θεόφιλος

ΥΓ. Το κοχύλι μάλλον δεν "δένει" με το όλο σύνολο.

billy
20-02-06, 22:10
Παιδια καλησπερα.Το κοχυλι το εβαλα για να μπορουν να ζευγαροσουν.Οσο για της πετρες ειναι πολυ μεγαλες και πολυ βαριες.Οποτε ειναι πολυ δυσκολο να κολληθουν με σιληκονη.Ειδικα οι φεγγαροπερτες ειναι πολυ βαριες.Συνολο σε πετρες μεσα στο ενυδρειο ειναι γυρο στα 65 κιλα βαρος .Μηπως υπαρχει και αλλος τροπος εκτος σιληκονης??

mikenuke
21-02-06, 00:14
Προσεκτικο στησιμο και στηριξη στον πατο, στο τζαμι, οχι πανο στην αμμο, γιατι σκαψε σκαψε, θα γινει κατολισθηση!

Apostolis
21-02-06, 00:22
Μην ανησυχείτε!!! η άλγη θα αρχίσει σιγά-σιγά να "κρύβει" τις "ατέλειες"... ;)

Apostolis
21-02-06, 00:30
Προσεκτικο στησιμο και στηριξη στον πατο, στο τζαμι, οχι πανο στην αμμο, γιατι σκαψε σκαψε, θα γινει κατολισθηση!

Κε Μοντεράτορα, φάουλ! :smt091 Να επισημάνω οτι αν δεν έχει μπεί ΗΔΗ φελιζόλ απο κάτω και οι πέτρες ΠΑΝΩ απο το φελιζόλ, δεν αποκλείεται να έχουμε παρατράγουδα...:smt107

mikenuke
21-02-06, 00:33
Καλα σορρυ αλλα το θεωρησα περιττο να το αναφερω τωρα, που ηδη εχει βαλει τα παντα μεσα!

billy
22-02-06, 00:49
Παιδια αυτο για το φελιζολ ειναι τρομερα δυσκολο να το κανω τωρα.Αλλα προσπαθησα να τοποθετηθουν οι πετρες οσο ποιο σταθερα γινεται.;)

Apostolis
24-02-06, 15:18
πρώτα έβαλες τις πέτρες και μετά την άμμο, ή πρώτα την άμμο και μετά τις πέτρες??? :confused:

billy
27-02-06, 22:31
Πρωτα την αμμο και μετα της πετρες.Αλλα εβαλα της φαρδιες πρωτα για να πατησουν καλα...

Apostolis
28-02-06, 11:31
σκάβουν οι κιχλίδες... και μετατοπίζονται οι πέτρες... και πέφτουν και καμια φορά...

billy
01-03-06, 00:31
Το ξερω και θα το διορθοσω με την πρωτη ευκαιρια αποστολη.

PascM
02-03-06, 13:43
Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός αφού δεν είμαι άλωστε πριν από καιρό όταν πήρα το δικό μου 300αρι της ίδιας εταιρείας (δεν το γράφω στο προφίλ γιατί το έχω δώσει) το αγόρασα από έναν φίλο (μαγαζί) και το παραγγείλαμε από τον αντιπρόσωπο της εταιρείας στην Ελλάδα. Τον ρωτήσαμε λοιπόν τότε αν πρέπει να βάλουμε από κάτω φελιζόλ. Η απάντηση που πήραμε μετά από δική του ερώτηση στην κατασκευαστική είναι πως όχι ο πάτος του ενυδρείου είναι έτσι κατασκευασμένος και άσχετα αν αφήνει ένα μικρό κενό δεν χρειάζετε τίποτα μπορεί λεει μάλιστα να αλάξει τον τρόπο που δέχετε την πίεση το τζάμι κάτω στον πάτο που αντιθέτως να δημιουργήσει πρόβλημα (μη με ρωτάτε τι θέλει να πει ο ποιητής δεν ξέρω). Όλα αυτά βέβαια ισχύουν όταν το ενυδρείο είναι τοποθετημένο στο έπιπλο της ίδιας της εταιρείας για το κάθε ενυδρείο της.

Μπορεί να είναι και μπαρούφες όλα αυτά μπορεί και να είναι μαρκετινίστικες δικαιολογίες δεν ξέρω τι! Απλά σας μεταφέρω αυτά που μου είπαν.

mikenuke
02-03-06, 13:49
Σωστα ειναι αυτα που λες...αλλα...για φελιζολ κατω απο τον πατο εξω απο το ενυδρειο.
Εμεις λεμε για φελιζολ μεσα στο ενυδρειο πανω στον πατο.Αναμεσα στις πετρες και τον πατο.

PascM
02-03-06, 15:17
Σωστα ειναι αυτα που λες...αλλα...για φελιζολ κατο απο τον πατο εξω απο το ενυδρειο.
Εμεις λεμε για φελιζολ μεσα στο ενυδρειο πανω στον πατο.Αναμεσα στις πετρες και τον πατο.
΄
Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ!? Είναι safe? Το φελιζόλ δεν βγάζει διάφορα? Δεν είναι τοξικό?
Είπαμε μαθαίνω ε!?

lasal
03-03-06, 01:42
΄
Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ!? Είναι safe? Το φελιζόλ δεν βγάζει διάφορα? Δεν είναι τοξικό?
Είπαμε μαθαίνω ε!?
Δεν υπάρχει πρόβλημα.
Είναι ασφαλές.

billy
25-03-06, 11:25
Παιδια γεια σας.Καταφερα επιτελους να κανω μετρησεις στο ενυδρειο μου και θελω να μου πειτε αν ειναι καλες για τα ψαρια που εχω.
Τα ψαρια μου ειναι trophes.
a
Αμμωνια 0
ΝO2 0,3 mg/l
PH 8
GH 16
KH 8
Ευχαριστω εκ τον προτερων....:p

mikenuke
25-03-06, 12:49
Η σκληροτητα θα μπορουσε να ηταν πιο ανεβασμενη αλλα ειναι σε αποδεκτο επιπεδο.
Βρες τροπο να μετρησεις και ΝΟ3.

klaz
15-04-06, 20:27
100 μπραβο,στο φιλο βασιλη.ημουν σημερα εκει,και το ειδα απο κοντα,και πραγματικα με εντυπωσιασε..το ολο στησιμο πλεον θεωρω οτι ειναι πολυ καλο μετα βεβαια,απο τις διορθωσεις και τα λιφτινγκ που χρειαζοταν...αυτο πλεον μας λεει,οτι ακομη και ενας αρχαριος,αν ασχοληθει,διαβασει,και εχει υπομονη μπορει να φτασει σε πολυ καλο επιπεδο,και ολα αυτα χαρη στο gab ΦΥΣΙΚΑ..!!!και παλι μπραβο βασιλη.....:p

billy
15-04-06, 20:48
100 μπραβο,στο φιλο βασιλη.ημουν σημερα εκει,και το ειδα απο κοντα,και πραγματικα με εντυπωσιασε..το ολο στησιμο πλεον θεωρω οτι ειναι πολυ καλο μετα βεβαια,απο τις διορθωσεις και τα λιφτινγκ που χρειαζοταν...αυτο πλεον μας λεει,οτι ακομη και ενας αρχαριος,αν ασχοληθει,διαβασει,και εχει υπομονη μπορει να φτασει σε πολυ καλο επιπεδο,και ολα αυτα χαρη στο gab ΦΥΣΙΚΑ..!!!και παλι μπραβο βασιλη.....:pEυχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε klaz.Φυσικα ολα τα μπραβο θα πρεπει να τα πω εγω ,σε ολους εσας τους καινουργιους μου φιλους απο το gab και ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..:p:p:p:p:p

billy
12-06-06, 21:26
Kαλησπερα παιδια .Σας παρουσιαζω και το αλλο μου ενυδρειο το οποιο κοσμη το σαλονι του σπιτιου μας.Ελπιζω να σας αρεσει...:p:p:p:p:p:p

mikenuke
13-06-06, 09:02
Βασιλακη θα σε μαλωσω, μικρο ειναι για τοσα και τετοια ψαρια!
που χαθηκες εσυ?

Apostolis
13-06-06, 10:12
Παρατηρήσεις:
1. Οι κιχλίδες, ΞΕΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ για ΑΜΜΟ σαν υπόστρωμα!
2. Γιατί πλαστικά φυτά και όχι anubias και vallisnerias?
3. Πολλά ψάρια για τα λίτρα αυτά!
4. Καλό θα είναι να μην μπαινουν mbunas με haps για λόγους "χωροθέτησης" και διατροφής...!

Φιλικά,

billy
16-01-07, 20:50
Παιδια καλησπερα, μετα απο ολες αυτες της ομορφες φωτο που παρουσιασε ο χρηστος(Ζ.Χ) Προσπαθησα και εγω για κατι πιο φρεσκο απο το ενυδρειο μου.:p:p.Ελπιζω να σας αρεσουν..

billy
16-01-07, 20:58
Παιδια καλησπερα, μετα απο ολες αυτες της ομορφες φωτο που παρουσιασε ο χρηστος(Ζ.Χ) Προσπαθησα και εγω για κατι πιο φρεσκο απο το ενυδρειο μου.:p:p.Ελπιζω να σας αρεσουν..Και αυτες..:p:p.

Z_X
17-01-07, 09:10
Ωραίες φωτογραφίες billy.
Ο tropheus που έχεις στην τελευταία σειρά(2 απο την αρχή) είναι κachese?

billy
17-01-07, 09:20
Ωραίες φωτογραφίες billy.
Ο tropheus που έχεις στην τελευταία σειρά(2 απο την αρχή) είναι κachese?Ναι χρηστο και τα εχω ζευγαρι.Φανταστηκα ψαρια.:p:p;)..

Z_X
17-01-07, 09:35
Ωραίο το ενυδρείο σου(η σύνθεση των ψαριών λίγο :-? )
Προσπάθησε να βγάλεις φωτογραφία τον tropheus όταν βγάζει τα χρώματα του,είναι πολύ όμορφος.


Φιλικά.

ΠΟΠΟ
17-01-07, 18:10
Μη θυμωσει κανεις, αλλα εμενα τα χρωματα μου θυμιζουν reef ενυδρειο.
Και η σταμνα στη μεση με το κοχυλι απο κατω μου θυμιζει συντριβανι!
Μου αρεσουν τα πιο φυσικα, και πιο βιοτοπικα τοπια.



απο το στομα μου το πηρες
το ιδιο θα ελεγα
τρομερα ψαρια ΤΡΟΜΕΡΑ
καλυτερα τωρα αλλα και παλιο δε μου αρεσει το κοκκινο
παντα περη κολοκυθοπιτα-σπανακοπιτα

billy
17-01-07, 21:34
Ωραίο το ενυδρείο σου(η σύνθεση των ψαριών λίγο :-? )
Προσπάθησε να βγάλεις φωτογραφία τον tropheus όταν βγάζει τα χρώματα του,είναι πολύ όμορφος.


Φιλικά.Eυχαριστω χρηστο..Οσο για το tropheus, επι μια ωρα το κινηγουσα να το φωτογραφισω και η μονη καλη ηταν αυτη.Ειναι τρομερα κινητικα αυτα τα tropheus ρε γαμωτο..Θα ξανα προσπαθησω ομως..;);)
απο το στομα μου το πηρες
το ιδιο θα ελεγα
τρομερα ψαρια ΤΡΟΜΕΡΑ
καλυτερα τωρα αλλα και παλιο δε μου αρεσει το κοκκινο
παντα περη κολοκυθοπιτα-σπανακοπιταΦιλε ΠΟΠΟ δεν εχει καμια σχεση το τοτε με το τωρα, γιατι εφυγε εκεινη η αφισα και μπηκε μαυρο φοντο ,οπως επισης οι πετρες εχουν γεμιση αλγη και αυτο το κοκκινο δειχνει καταπληκτηκα απο κοντα...;);)Θα σε καλουσα για καφε να το δεις αλλα δυστηχως ειναι η αποσταση στην μεση...:p;)

Z_X
17-01-07, 21:46
Ενα μικρό μυστικό για να βγεί μία καλή λήψη,μήν το κυνηγάς.
Στήσε τον φακό σε κάποιο σημείο όπου συχνάζει και περιμενέ τον.

billy
17-01-07, 22:00
Ενα μικρό μυστικό για να βγεί μία καλή λήψη,μήν το κυνηγάς.
Στήσε τον φακό σε κάποιο σημείο όπου συχνάζει και περιμενέ τον.Αυτο ακριβως κανω, αλλα πρεπει να ειμαι καντα στο τζαμι για να βγει κοντινη, οποτε η θα ειναι πισω απο καμια πετρα η θα περνα απο μπροστα μου γρηγορα, που θα παει θα το καταφερω..Δεν εχω και τριποδα ρε γαμωτο..

ΠΟΠΟ
18-01-07, 14:28
σε πηστευω ετσι κιαλος
η φοτο αδικουν το ενυδρειο
παντος ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ
ζηλευω σε κανα 2χρονια μετα τα φυτα παμε και σε κιχλιδες
καλη συνεχεια

billy
21-01-07, 15:42
σε πηστευω ετσι κιαλος
η φοτο αδικουν το ενυδρειο
παντος ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ
ζηλευω σε κανα 2χρονια μετα τα φυτα παμε και σε κιχλιδες
καλη συνεχειαΔεν θα το μετανιωσεις, να εισαι σιγουρος.Με την πρωτη ευκαιρια καντω.Καποια στιγμη θα ασχοληθω και εγω με ενα φυτεμενο, να δουμε ποτε ομως?..:p:p:smt039:smt006

ΠΟΠΟ
21-01-07, 15:57
:D:D:D:D:D
πλακα
θα εχει πλακα
να τα ξαναστηνουμε την ιδια στιγμη
και ο ενας να ρωταει για κιχλιδες και ο αλλος για φυτεμενο............

billy
21-01-07, 19:05
Για να δουμε...Θα τα καταφερουμε μια μερα?..Καλη συνεχεια και σε σενα...

billy
21-01-07, 20:32
Δεστε και αυτες...:p:smt060-+5:smt006Δυστυχως τον γλυφτη τον εχω χασει εδω και καιρο.:smt010:smt010:smt010

billy
30-01-07, 23:07
Καλησπερα παιδια...:p:p:pΣημερα πηρα την πρωτη γεννα απο τα tropheus duboisi και ειμαι πολυ χαρουμενος...:p:p:pκαι βεβαια σαν πρωταρα μου εκανε 5 μωρα:smt058-+5

mikenuke
30-01-07, 23:30
Ωραιος!Συγχαρητηρια!

Κανα κοπαδακι εχουμε για την εκθεση ρε Billy?
4-5 ψαρια απο ενα ειδος?

billy
30-01-07, 23:46
Ωραιος!Συγχαρητηρια!

Κανα κοπαδακι εχουμε για την εκθεση ρε Billy?
4-5 ψαρια απο ενα ειδος?Τη θα ελεγες για μερικα μωρα σαμουραι περιπου 1 μηνων...:p:p

mikenuke
30-01-07, 23:55
Tι μεγεθος εχουν αληθεια?Μαλλον μικρα ειναι?
Εσυ τι θα λεγες για τους γονεις τους?

billy
31-01-07, 00:06
Tι μεγεθος εχουν αληθεια?Μαλλον μικρα ειναι?
Εσυ τι θα λεγες για τους γονεις τους?Αν θελει, κανενα προβλημα...:p
Επεισης μπορω και 2 cyrtocara moorii γυρω στα 6cm και 2 tropheops beba γυρω στα 4 cm..:p:p;);)