PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτό από ένα "ενυδρειάκι"


gaia
06-02-06, 21:11
Αξίζει να το δείτε , πρέπει να είναι του Oliver Knott:
http://www.aquaticplantcentral.com/contest/index.php?action=showentry&id=23

johnny98130
06-02-06, 21:50
Πολύ ωραιο Ενυδρείο. Μπραβο!!!!!

parrot
06-02-06, 22:07
Ενυδρειάκι ε? Πραγματικά λιτό, ταπεινό και πανέμορφο.....

waylander
27-03-06, 21:22
και εγώ "παίζω" με 240λτ :) φοβερό

Carebean pirate
15-06-06, 13:39
Xmm....το ενειδρύο είναι τελειο,καταπλικικο και τα ψάρια φαίνονται πολυ χαρουμενα8) :smt043 :eek: ;-)

melitropos
15-06-06, 15:00
επαθα πλακα...φανταστικο!!!!μπραβο!!!

panousojet
20-07-06, 15:55
πραγμνατικα λιτο και εγω παιδευομαι με ενα 600λ δισκους και τα 150λ αλλαγη νερου την εβδομαδα μου φαινονται πολλα αυτο φαντασου ποσα θελει:p:p:p

pani
20-07-06, 18:03
Εγώ να δείτε πως παιδεύομαι με το 400λιτρο αν σκεφτείτε ότι δεν έχω ιδέα απο ηλεκτρολογικά απο υδραυλικά και πατέντες και προσπαθώ να λειτουργήσω το δίοξείδιο του άνθρακα με φιάλη χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις παρα μόνο απο την βοήθεια των παιδιών εδώ και απο οτι φαίνεται θα είμαι η μόνη που έβαλα co2 με φιάλη αφού κανένας εδώ δεν ξέρει καν τι είναι αυτό που ήθελα να βάλω στο ενυδρείο. Να φανταστείτε οτι, όταν προσπαθούσα να βρώ τα εξαρτήματα που ήθελα δεν καταλάμβαιναν τι τους έλεγα γιατί με έβλεπαν με ανοιχτό το στόμα σαν να μίλαγα για εξωγήινους και διαστημόπλοια. Αγωνίζομαι όμως και πιστεύω ότι τελικά θα τα καταφέρω . Θα μου πάρει αρκετό χρόνο να το φέρω εκεί που ονειρεύομαι αλλά θα το παιδεψω με αγάπη και ελπίζω στο τέλος να πάρω σαν ανταμοιβή εκείνο που ονειρεύτηκα να φτιάξω.
Ειναι πραγματικά πολύ όμορφο και ζηλευτό το πιό πάνω ενυδρείο αλλά αν σκεφτείτε τις γνώσεις και τα μηχανήματα που έχουν στη διάθεση τους για να το λειτουργήσουν και τα φυτά που θέλουν τότε ναι φτιάχνεις κάτι κοντά στο τέλειο..... αν όμως ξεκινάς χωρίς γνώσεις χωρίς κανένα δίπλα σου να σε συμβουλεύει χωρίς να διαθέτεις τα απαραίτητα μηχανήματα ναι τότε δεν φτιάχνεις το τέλειο αλλα φτιάχνεις κάτι άλλο που κουβαλάει το μεράκι για το στήσιμο και την αγάπη του κατόχου του.

klaz
20-07-06, 18:07
ετσι,ετσι πανιτσα...συνεχισε εσυ,και εμεις εδω ειμαστε......;):p:p:p

pani
20-07-06, 18:15
Ναι Κώστα μου πρέπει να πώ τα ΧΙΛΙΑ μου ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους που με αγάπη και υπομονή με βοήθησαν και εξακολουθούν να με βοηθούν να το λειτουργήσω. Να σαι σήγουρος όταν φτάσει η στιγμή να το παρουσιάσω, που κάποτε ελπίζω να το κάνω ,θα αναφέρω ένα προς ένα τους φίλους που συνέβαλαν στη λειτουργία του δικού μου ενυδρείου. Θα γραφτή κάποτε μιά ιστορία γιαυτό το ενυδρείο. Δεν θα είναι το τέλειο αλλά θα έχει την αγάπη και τη φροντίδα πολλών ανθρώπων που χωρίς να το δουν χωρίς να το αγγίξουν συνέβαλαν να γίνει όπως θα γίνει.

johnny98130
20-07-06, 19:24
συνέχισε πανιτσα και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει....:)

pani
21-07-06, 09:00
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, ναι θα το παλαίψω μέχρι την τελική νίκη.

Μάγδα
21-07-06, 09:35
Πολύ όμορφο ενυδρείο, οι δίσκοι στα πολλά λίτρα δείχνουν ακόμα πιο όμορφοι.

Πανίτσα υπομονή και επιμονή.Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα έχεις ένα όμορφο αποτέλεσμα :)

pani
21-07-06, 09:41
Μμμ Όταν βρήσκεσαι μόνος στη μέση της θάλασσας και παλεύεις με τα κύμματα για να κρατηθείς, το φωτάκι που αναβοσβήνει στη ακτή σου δίνει κουράγιο για να συνεχίσεις να παλεύεις, και εγώ σ αυτή τη φάση βρήσκομαι και σείς όλοι οι φίλοι μου οι καλοί είστε το φωτάκι της ακτής, γιαυτό και συνεχίζω να παλεύω μέχρι να φτάσω στα ρυχά νερά. Σας ευχαριστώ για όλα.

klaz
21-07-06, 09:49
...δυσκολη δουλεια,αλλα καποιος πρεπει να οδηγει τους χομπιστες......:rolleyes: :D

pani
21-07-06, 10:22
Σίγουρα είναι δύσκολη δουλειά για τους φίλους που αφιερώνουν ώρες ολόκληρες για να μας υποδείξουν τα σωστά βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε και να απαντούν στις ατέλειωτες ερωτήσεις μας. Το φιλότιμο και η αγάπη τους για το χόμπι, τους καθηλώνουν ώρες ατέλειωτες μπροστά στον υπολογιστή για να μας μεταδώσουν αυτά που ξέρουν και να μας βοηθήσουν να φτιάξουμε ότι καλύτερο για τα ψαράκια και τα ενυδρεία μας.