PDA

Επιστροφή στο Forum : Μηνιαια Συναντηση Πσφε Βορειου Ελλαδοσ-αλλαγη Ημερομηνιασ


george
03-01-06, 09:43
Για οσους δεν το προσεξαν :

ΠΡΟΣΟΧΗ!
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:
Η τριτη συναντηση της Βορειου Ελλαδος θα γινει την Κυριακη 15 Ιανουαριου 2006, λογω εορτων.
Την ιδια ωρα και στο ιδιο μερος.

http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=9672

pani
06-01-06, 23:18
Αγαπημένοι φίλοι της Βορείου Ελλάδος,

Θα το ήθελα πολύ να ήμουν και εγώ στη συνάντηση σας αλλά δυστυχώς λόγω της μεγάλης απόστασης που μας χωρίζει είναι αδύνατο.
Έχουμε όμως με χαρά και ευχαρίστηση αποδεχτεί την προσφορά που μας έκανε ο φίλος Μιχάλης για ένα δεματάκι με κλαδέματα τα οποία θα μας στείλει εδώ στη Κύπρο και τα οποία θα μοιραστούν ανάμεσα σε φίλους μας εδώ σαν δώρο από εσάς προς αυτούς.

Γι αυτό παράκληση μας είναι,

Αν εσείς φίλοι μας έχετε κάποια περισσεύματα από τα κλαδέματα σας να τα πάρετε μαζί σας στη συνάντηση του Ιανουαρίου, να τα δώσετε στο Μιχάλη για να τα συμπεριλάβει στο δεματάκι που θα μας στείλει.

Από την όμορφη και μακρινή Κύπρο σας στέλνουμε τα χίλια ευχαριστώ μας για την ευγενική σας προσφορά.

Από την Κύπρο με αγάπη
Πανίτσα

deMetrIs
13-01-06, 20:08
Αγαπημένοι φίλοι της Βορείου Ελλάδος,

Θα το ήθελα πολύ να ήμουν και εγώ στη συνάντηση σας αλλά δυστυχώς λόγω της μεγάλης απόστασης που μας χωρίζει είναι αδύνατο.
Έχουμε όμως με χαρά και ευχαρίστηση αποδεχτεί την προσφορά που μας έκανε ο φίλος Μιχάλης για ένα δεματάκι με κλαδέματα τα οποία θα μας στείλει εδώ στη Κύπρο και τα οποία θα μοιραστούν ανάμεσα σε φίλους μας εδώ σαν δώρο από εσάς προς αυτούς.

Γι αυτό παράκληση μας είναι,

Αν εσείς φίλοι μας έχετε κάποια περισσεύματα από τα κλαδέματα σας να τα πάρετε μαζί σας στη συνάντηση του Ιανουαρίου, να τα δώσετε στο Μιχάλη για να τα συμπεριλάβει στο δεματάκι που θα μας στείλει.

Από την όμορφη και μακρινή Κύπρο σας στέλνουμε τα χίλια ευχαριστώ μας για την ευγενική σας προσφορά.

Από την Κύπρο με αγάπη
Πανίτσα

Εχει κανεις riccia γιατι εδω στην κυπρο δεν υπαρχει:(

dim
13-01-06, 23:52
εγώ ΄χω μπόλικη Cabomba caroliniana να φέρω. θα κλαδέψω αύριο και ότι άλλο υπάρχει θα το βάλω μέσα.

mikenuke
14-01-06, 00:28
ο πρυτανης εχει πολλη ρικια.

dim
14-01-06, 05:41
εχω και 1 αρσενικο και 5-6 θυληκιες μονομαχινες για δωσιμο, αν θελει κανενας μου το λεει να τα φερω.

deMetrIs
14-01-06, 08:02
:D φερτε φερτε οτι εχετε:D
οκ αν μαθουμε κανενα που θελει μονομαχους σου το λεμε να στηλεις...

deMetrIs
14-01-06, 08:28
ο πρυτανης εχει πολλη ρικια.
Πρυτανη θα μας φερεις λιγη ρικια??
;)

Cydox
14-01-06, 16:17
εγώ ΄χω μπόλικη Cabomba caroliniana να φέρω. θα κλαδέψω αύριο και ότι άλλο υπάρχει θα το βάλω μέσα.

Cabomba caroliniana εχω και γω αρκετη.. αλλα εχω πααααρα πολλη Elodea Canadensis (ειναι τα πρωτα μου φυτα και εχουν τρελαθει να μεγαλωνουν)οποτε απο μενα αυτα τα 2 θα υπαρχουν (δεν ειναι σπανια..αλλα μου περισευουν) :) ελπιζω να μπορεσω φυσικα να ερθω αυριο

Φιλικα Βασιλης :)

pani
14-01-06, 16:36
Φίλοι μου σας ευχαριστούμε για τις όμορφες προσφορές σας ολες καλοδεχούμενες είναι .....

mikenuke
16-01-06, 00:01
Η σημερινη συναντηση πηγε πολυ καλα, απο οτι φαινεται η σταθερη μερα παιζει σημαντικο ρολο στην συμμετοχη.
Ειχαμε 25-26 ατομα σημερα με 2-3 νεες συμμετοχες και 2 εγγραφες νεων μελων!

Ανακοινωθηκε στα μελη η κοπη πιτας για τις 29 Ιανουαριου και η διοργανωση λαχειοφορου αγορας, απο την οποια πουληθηκαν πολλα λαχεια.

Συντομα θα αναρτησουμε και επισημες ανακοινωσεις για τα πιο πανω νεα.

Και να μην ξεχασω οτι μαζευτηκε πολυ υλικο απο φυτα για την αποστολη της Κυπρου, κλαδεψα κι εγω αποψε, θα παρουμε κι αλλα αυριο!σουπερ θα γινεται!

lasal
16-01-06, 01:10
Ειχαμε 25-26 ατομα σημερα με 2-3 νεες συμμετοχες και 2 εγγραφες νεων μελων!
Πέντε νέες συμμετοχές, πέντε Μιχάλη χωρίς το μασκότ.
;)
Φυσικα και δεν φέραμε φιδάκι, ομως φέραμε κάτι καλύτερο

x-nos
16-01-06, 01:57
Οχιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Γα..........το μου! Αργησα να το δω μερηκες ωρες!!! Ετηχε να ειμαι εδω με αδια και θα ειχαμε την ευκαιρια να τα πουμε μετα απο τοσους μηνες!!!

soza
16-01-06, 10:03
Γιωργο ο γιοκας σου ειναι ολα τα λεφτα!! Βρηκε και σκυλακι στα μετρα του.Την επομενη φορα να φερεις και την αδελφουλα του.:) :)

Μάγδα
16-01-06, 10:25
Οχιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Γα..........το μου! Αργησα να το δω μερηκες ωρες!!! Ετηχε να ειμαι εδω με αδια και θα ειχαμε την ευκαιρια να τα πουμε μετα απο τοσους μηνες!!!

Αμάν βρε Χρηστάκη και είχαμε την κουβέντα σου.
Δεν πειράζει υπομονή, την επόμενη φορά ;)

halvas69
16-01-06, 15:15
Ρε Γιάννη στην 2η φώτο ποιός είναι με την μπεζ μπλούζα ?
Κανούργιος ? :)

salcon
16-01-06, 17:56
:smt075:smt030:smt030

Pritanis
16-01-06, 21:40
Ρικκια εστειλα αρκετη φιλε Δημητρη.......Ελπιζω να φτασει καλα.....

pani
16-01-06, 22:09
Φίλες και Φίλοι στη όμορφη Θεσσαλονίκη,
Ευχαριστούμε για τη ανταπόκριση σας εις το αίτημα μας, η προσφορά σας ειναι ένδειξη της αμοιβαίας φιλίας και αγάπης που έχει αναπτυχθεί μεταξύ μας που έχει αρχή και τέλος την αγάπη μας για τα ενυδρεία και φυσικά τα ψαράκια.
Φίλες και Φίλοι μος μόλις παραλάβω την αγάπη σας τηληγμένη στο πακέτο θα σας το γραψω εδώ.

mikenuke
17-01-06, 00:14
Μαλλον αυριο θα τα στειλω μιας και ειμαστε κομπλε απο προσφορες!Να στειλω και μερικα λαχεια?χαχαχα:smt110

pani
17-01-06, 06:37
Ναι ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Μιχάλη θα τοθελα πολύ να συμμετάσχωωωωωω και γώ το ανιτιμο στο στέλλω ταχυδρομικώςςςςςςςςςςς με τον γαυρούκο μας χαχαχαχα, αλήθεια στο λέω στείλεεεεεεε ετσι θα αδελφοποιήσουμε και τις δυο πολεις.....

deMetrIs
17-01-06, 14:42
Θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να σας πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις προσφορες σας
ναι αμε στηλε και κανενα λαχειο :smt110

mikenuke
17-01-06, 16:20
Λαχεια δεν θα σας στειλω, δεν πειραζει. Το δεμα ειναι ετοιμο και αυριο πρωι πρωι θα φυγει για κυπρο.

klaz
17-01-06, 16:29
αν και δεν σας εστειλα στο συγκεκριμενο δεμα(λογω προβληματος αλγης που αντιμετωπιζω)φυτα,υποσχομαι στο επομενο να στειλω και εγω αρκετα κλαδεματα.....:)

pani
17-01-06, 22:36
Φίλε μας Klaz δεν πειράζει που δεν μας έστειλες σ αυτή τη αποστολή, να ξέρεις ότι μετράει η σκέψη και η επιθυμία πάντα γιαυτό και σένα μαζί με τους υπόλοιπους φίλους και φίλες σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως όπως και τον Μιχάλη μας που αναλαβε το βαρύ έργο του μαζέματος και της αποστολής... με τις ευχές όλων και των δικών μας να φθάσουν κοντά μας καλά όπως με αγάπη τα μαζέψετε και μας τα στείλατε. Μόλις τα παραλάβω θα σας πως τα καθέκαστα... μέχρι τότε λίγη υπομονή απο όλους μας χρειάζεται νομίζω.....
καλό βράδυ εύχομαι να έχετε όλοι.

mikenuke
18-01-06, 17:32
http://www.aquarist.gr/mambo/images/gallery/DSC00095_411698.JPG
Να το το δεματακι!

pani
18-01-06, 23:09
Το πήρα το πηρα το δεματακιιιιιιιιιι
αποψε σαν γυρισα στο σπιτι βρηκα το δεματακι σας ..... η χαρα μου δεν περιγραφεται και η αγωνία μου ειχε κορυφωθή μέχρι να το ανοιξω και να δω πως ειναι τα φυτάκια......
Φίλοι μου ολα φρασκοκομμένα και καλοδιατηρημένα οπως τα στείλατε έτσι έφθασαν κοντα μου... υπέροχα κομματια και σας ευχαριστουμε παρα πολύ ολους όσους συνέβαλαν για να φτιαχτει το δεματακι αυτό και ιδιαιτερα το φίλο τον Μιχάλη που ανάλαβε την αποστολή και τα ταχυδρομικά της. Με έχετε συγκοινήσει γιαυτή σας τη χειρονομία και ναστε σήγουροι όλοι οτι θα πάνε σε καλά χερια και σε ομορφα ενυδρεια θα κατασταλάξουν τα φυτάκια σας. Και πάλι χίλια ευχαριστώ και εύχομαι καποια μέρα να τα πουμε απο κοντα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

deMetrIs
21-01-06, 20:16
Ειμαι πολυ χαρούμενοςγιατι εγω σημερα πηρα τα φυτα ηρθε η Πανιτσα σπιτι μου και τα μοιρασαμε!:D Θα ήθελα να πω ξανα ευχαριστω !:D
αληθια ποιος εστηλε την φακή του νερού(δεν ξερω αν ειναι σιγιυρα φακη αλλα μιαζει ) ? ηταν απο τα ποιο ωραια φυτα :D

Pritanis
22-01-06, 13:58
αιρομαι που σου αρεσε, αλλα προσεχε την γιατι απλωνεται ταχιστα και κοβει το φως απο το ενυδρειο..... Ειναι πολυ καλη τροφη για φυτοφαγες κιχλιδες....

deMetrIs
22-01-06, 14:20
Ευχαριστω Πρυτανη αληθια πως αναπτύσετε ?

dim
22-01-06, 20:55
αιρομαι που σου αρεσε, αλλα προσεχε την γιατι απλωνεται ταχιστα και κοβει το φως απο το ενυδρειο..... Ειναι πολυ καλη τροφη για φυτοφαγες κιχλιδες....
εμένα την φακή μου την φάγανε σε μια νύχτα τα σαλιγκάρια τα applesnails μου.!

Pritanis
23-01-06, 21:20
Το αφηνεις να επιπλεει πανω στην επιφανεια και αναπτυσσεται σαν τρελο.....Απλα θελει προσοχη γιατι καλυπτει ολη την επιφανεια και κοβει το φως.....