PDA

Επιστροφή στο Forum : Aquasabi


Τσιόνογλου Σταύρος
11-02-19, 21:31
Οπως εχω γραψει και στο τιτλο ,εχει παραγγειλει ποτε κανεις απο αυτους κατι, αν ναι θα ηθελα να ξερω τις εντυπωσεις σας. Βεβαια σαν γνησιος Ελλην χθες παρηγγειλα 6 σχεδια βουκεφαλανδρες που τις ειχαν out off stock για πολυ καιρο και μολις τις βρηκα διαθεσιμες ειπα να τις τσιμπισω. Μολις ερθουν θα σας πω εντυπωσεις.

Baggelhs.
11-02-19, 22:03
καλησπερα , μακαρι να μπορεσες γτ οταν εγω παρηγγειλα ( 2 φορε ) λιπασματα και αμαζονια υποστρωμα δεν μου επετρεψαν να αγορασω live stock .

Τσιόνογλου Σταύρος
11-02-19, 22:07
Παραγγελια και πληρωμη εγιναν κανονικα δεν ειπαν τιποτε ,μαλιστα μου εστειλαν και καμμια 5_6 σελιδες με τις ενεργειες που θα πρεπει να κανω σε περιπτωση που κατι ερθει χαλασμενο.

bloskas
11-02-19, 23:15
οταν ερθουν βαλε μια φωτο να δουμε ποσοτητες κτλ. !

stanisalus18
12-02-19, 06:23
Με το καλο να σου ερθουν, ευχομαι. Σκοπευα να κανω και εγω καποιες αγορες απο κει στο προσεχως διαστημα. Αναμενω να μαθω περισσοτερες πληροφοριες για τα μεταφορικα.

Τσιόνογλου Σταύρος
12-02-19, 07:52
Με το καλο να σου ερθουν, ευχομαι. Σκοπευα να κανω και εγω καποιες αγορες απο κει στο προσεχως διαστημα. Αναμενω να μαθω περισσοτερες πληροφοριες για τα μεταφορικα.

Τα μεταφορικα τσουζουν αρκετα αν θυμαμαι 16,90€ αλλα αν δεν βρισκεις κατι και σου αρεσει τι να κανουμε Οσο για τις ποσοτητες απο ενα κλαδακι θα ειναι φανταζομαι με 6-7 φυλλα απο οτι ειδα σε φωτογραφιες .

G_AQUA
12-02-19, 22:26
Έχω κι εγώ σκεφτεί να παραγγείλω γιατί έχω δει κάποια ωραία αξεσουάρ που δεν τα βρίσκεις εύκολα σε άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα. Από τιμές βέβαια, γενικά....φαρμακείο είναι αλλά τι να κάνεις αν δεν τα βρίσκεις εύκολα αλλού...

Κράτα μας ενήμερους, έχει ενδιαφέρον να δούμε τι ανταπόκριση υπάρχει....

manos3
12-02-19, 23:06
Επικοινώνησα μαζί τους πριν λίγες μέρες για να ρωτήσω κόστος μεταφορικών για κάποια φυτά που με ενδιαφέρουν. Μου απάντησαν άμεσα και μου εξήγησαν οτι η πρότασή τους είναι με DHL express (κόστος € 19,90) ώστε να έρθουν Ελλάδα την επόμενη εργάσιμη μέρα. Μου είπαν επίσης οτι στέλνουν και με απλή DHL (κόστος € 6,90) αλλά παίρνει 5-7 μέρες και δεν το συνιστούν.

Τα μεταφορικά με DHL express ξεπερνούσαν σε κόστος τα 2-3 φυτά που ήθελα και δεν προχώρησα σε παραγγελία τελικά. Για περισσότερα φυτά ή για κάποια ομαδική παραγγελία θα το σκεφτόμουν σίγουρα.

Γιώργος Κ
12-02-19, 23:57
Θα μας πει ο Σταυρος αν αξιζει το κοπο και θα κανουμε μια ομαδικη συντομα ... Θα χρειαστω και εγω πολλα φυτα (για να γεμισει ενα 550λιτρο!! :grin::grin:)

neroulas
13-02-19, 10:23
Είχα παραγγείλει πριν δυο χρονια plus. Με κανονική αποστολή είχαν έρθει σε 6 εργάσιμες. Είχε τότε 2 διαθέσιμες βουκεφαλάνδρες τις οποίες είχα πάρει, τότε κοντά στο εικοσάρικο, οι ποσότητες μέτριες αλλά τα φυτά υγιέστατα και μάλιστα submersed. Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα πιστεύω. Απλά επειδή τα είχα πάρει άνοιξη δεν είχα πρόβλημα με θερμοκρασίες...

Τσιόνογλου Σταύρος
13-02-19, 14:50
Εμ αυτο ειναι το θεμα βρισκεις κατι που σου γιαλιζει στο ματι και το πληρωνεις αδρα ,:( τελος παντων οταν ερθουν θα σας ενημερωσω.
-------------------------
Τα φυτα ηρθαν κιολας σε 2,5 εργασιμες σε παρα πολυ καλη εως αριστη κατασταση ,απο μεγεθος οπως σας ανεφερα και πιο πανω ενα κλαδακι με 7-8 φυλλα αλλα μεγαλωμενα μεσα στο νερο.Αυτα προς το παρον να δουμε πως θα πανε στο ενυδρειο μου.