PDA

Επιστροφή στο Forum : Hoplias malabaricus


NikosKoul
27-07-18, 17:09
Καλησπέρα , γνωρίζει κανείς αν μπορώ να έχω το συγκεκριμένο ψάρι μαζί με ένα pack black diamond gold piranhas σε ένα ενυδρείο 3τόνων βιοτοπικό με αρκετές κρυψώνες;

piranhas2
28-07-18, 12:22
Καλησπέρα , γνωρίζει κανείς αν μπορώ να έχω το συγκεκριμένο ψάρι μαζί με ένα pack black diamond gold piranhas σε ένα ενυδρείο 3τόνων βιοτοπικό με αρκετές κρυψώνες;






και τα 2 ψαρια ειναι δυσκολα και τρομεροι θυρευτες , τωρα βιοτοπικο 3 τονους με κρυψωνες ισως να δουλεψει....αλλα με καμια σιγουρια , τι μεγεθος ειναι τα ψαρια?

NikosKoul
28-07-18, 12:34
και τα 2 ψαρια ειναι δυσκολα και τρομεροι θυρευτες , τωρα βιοτοπικο 3 τονους με κρυψωνες ισως να δουλεψει....αλλα με καμια σιγουρια , τι μεγεθος ειναι τα ψαρια?

Στην σκέψη είμαι ακόμα αλλά θα τα βρω μικρά σχετικά γύρω στα 10-15 εκατ

Kostas12
29-07-18, 16:25
Το βασικό είναι να φτιάξεις κρυψώνα μεγάλη για να μπορεί να μπαίνει ο λύκος μέσα, διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα μαζί του

NikosKoul
29-07-18, 18:06
Το βασικό είναι να φτιάξεις κρυψώνα μεγάλη για να μπορεί να μπαίνει ο λύκος μέσα, διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα μαζί του

Ναι θα γίνει γύρω στα 65-70εκατ θέλω κάτι πραγματικά μεγάλο εκεί αλλιώς δεν θα βάλω καθόλου πιράνχας αλλά micropeltes ή diplogramma

Kostas12
29-07-18, 18:26
Τα πιράνχας με τον λύκο δεν ταιριάζουν και πολύ, εάν θέλεις είδος πιράνχας καλύτερα να κοιτάξεις σε myleus, για τα άλλα ψάρια που αναφέρεις είναι όλα μεγάλοι θηρευτές και ιδιαίτερα ψάρια, τώρα για να τα βρεις αυτά τα ψάρια μόνο με παραγγελία και δύσκολα πάλι, θέλει υπομονή

In search for incredible